Różności i nowinki technologia

LG dodaje mikrofon i głośniki do swojej maski oczyszczającej powietrze, która zostanie wprowadzona na rynek w przyszłym miesiącu

Firma LG ogłosiła zaktualizowaną wersję swojej zaawansowanej technologicznie, oczyszczającej powietrze maski na twarz, o strasznej nazwie LG PuriCare Wearable Air Purifier. Firma nie ogłosiła cen ani powszechnej dostępności, ale twierdzi, że PuriCare zostanie uruchomiony w Tajlandii w przyszłym miesiącu „z innymi rynkami, które będą podążać za zatwierdzeniem przez lokalne organy regulacyjne”. Pomiędzy trwającą pandemią a powszechnym zanieczyszczeniem powietrza, istnieje powód, by sądzić, że będzie popyt na takie produkty.

LG po raz pierwszy ogłosiło maskę w zeszłym roku, która wykorzystuje wymienne filtry powietrza i wbudowane wentylatory do filtrowania powietrza. LG twierdzi, że nowa wersja ma mniejszy i lżejszy silnik, a także wbudowane mikrofony i głośniki, które wzmacniają głos użytkownika. (Nagranie oryginalnej maski pokazuje, że dość skutecznie tłumiła mowę). Ta druga technologia, nazwana przez LG VoiceON, „automatycznie rozpoznaje, kiedy użytkownicy mówią, i wzmacnia ich głos przez wbudowany głośnik”.

LG nie jest pierwszą firmą, która umieściła tego rodzaju technologię wzmacniającą głos w masce na twarz, a maska ​​Razer Project Hazel (która podobno pojawi się w ograniczonych ilościach jeszcze w tym roku) oferuje podobną konfigurację. Maska Razera ma również oświetlenie LED, więc weź to, LG.

Nowa maska ​​LG PuriCare waży 94 gramy, ma wbudowany akumulator o pojemności 1000 mAh i ładuje się w dwie godziny przez USB. LG twierdzi, że jest wystarczająco wygodna, aby nosić ją nawet przez osiem godzin na raz, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​żadna maska ​​nie jest naprawdę wygodna po kilku godzinach.

Warto zauważyć, że LG nie twierdzi, że maska ​​w żaden sposób ochroni przed nowym koronawirusem, chociaż sugerowała, że ​​tak właśnie było, gdy po raz pierwszy ogłosiła produkt. To prawda, że ​​niektóre filtry oczyszczające powietrze wyłapują cząsteczki wielkości wirusa wywołującego COVID-19, ale bez badań naukowych dotyczących tego konkretnego produktu lub więcej szczegółów na temat rodzaju używanych filtrów nie możemy i nie powinniśmy wytwarzać żadnych twierdzi, że jest skuteczna w tym zakresie. . Maska jest z pewnością lepsza niż brak maski, a najlepszą maską jest taka, którą z radością będziesz nosić.

W każdym razie, witamy w 2021 roku: robimy teraz aktualizacje specyfikacji masek na twarz.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook