Różności i nowinki technologia

LG remontuje swoje oprogramowanie webOS TV – i może je zrujnować

Naprawdę nie ma zbytniego podobieństwa między oprogramowaniem webOS, które działa na telewizorach LG, a smartfonami Palm, w których system operacyjny miał swoje początki wiele lat temu. Ale interfejs telewizora LG stał się jednym z moich ulubionych ze względu na jego skuteczność w unikaniu przeszkód. Po naciśnięciu przycisku głównego pilota pasek skrótów z aplikacjami, wejściami HDMI i innymi miejscami docelowymi przesuwa się u dołu ekranu, ale nie wyprzedza całkowicie tego, co jest na ekranie. Podświetl aplikację do przesyłania strumieniowego, a dodatkowy wiersz przesunie się w górę, aby wyświetlić zalecane typy i treści przesyłane strumieniowo.

Cóż, tyle za to.

LG wprowadza webOS do gruntownych zmian w telewizorach z 2021 roku. Wersja 6.0 oprogramowania całkowicie pozbyła się suwaka i ma teraz pełne miejsce ekran wygląda podobnie do tego, co można znaleźć na każdym innym telewizorze. Kolorowy interfejs „ostrzy” systemu webOS całkowicie zniknął. Przynajmniej z pozoru wszystko wygląda bardziej nijakie. To tylko długa lista rzeczy. Na górze znajduje się obszar bohatera z dużymi banerami, następnie „najpopularniejsze typy”, a następnie aplikacje, domowy pulpit nawigacyjny / dane wejściowe i kilka innych kategorii.

: LG

LG twierdzi, że „nowy ekran główny zapewnia szybszy dostęp do najczęściej używanych aplikacji i usprawnia wyszukiwanie treści dzięki możliwości otrzymywania rekomendacji na podstawie preferencji użytkownika i historii oglądania”. Możesz zobaczyć duży „sponsorowany” slot w lewym górnym rogu, więc tak, możesz spodziewać się reklam i rekomendacji płatnych miejsc docelowych na ekranie głównym twojego przyszłego telewizora LG. (Najnowszy pilot Magic Remote firmy LG będzie miał również przyciski skrótów do wybranych aplikacji do przesyłania strumieniowego, w tym Netflix, Amazon Prime Video i Disney Plus).

Na ekranie głównym pojawią się osobne rzędy zakupów, wyników sportowych i sponsorowanych przez reklamy kanałów LG – w których można przesyłać strumieniowo bezpłatne programy. Wcześniej były to oddzielne obszary systemu webOS, ale teraz są one przenoszone w centrum uwagi. Niestety firma LG powiedziała mi, że nie ma sposobu, aby ukryć wiersze, z których nie korzystasz. Naprawdę mam nadzieję, że to się zmieni.

LG zazwyczaj nie wprowadza co roku nowej wersji systemu webOS do starszych telewizorów. Więc jeśli kupiłeś LG OLED gdzieś w ciągu ostatnich kilku lat, to jest prawdopodobne pozostaniesz przy poprzednim interfejsie. Ale poprosiłem LG o potwierdzenie tego, ponieważ coroczne zmiany nie są zazwyczaj tak drastyczne.

Wcześniejsze wersje webOS były kolorowe i mniej natrętne.
: LG

Nie chcę wystawiać kciuków w górę lub w dół w systemie webOS 6.0, dopóki nie zobaczę go z pierwszej ręki, ale od początku wydaje mi się, że to regresja. Może zajmie tylko kilka dni z jednym z nowych zestawów, aby opanować ten odświeżony układ, a takie podejście będzie prawdopodobnie łatwiejsze w nawigacji i bardziej intuicyjne dla osób niebędących specjalistami. Ale będę tęsknić za odrobiną kaprysu, jaki miał do tej pory webOS w telewizorach LG.

Z drugiej strony LG twierdzi, że nowy pilot będzie miał funkcje NFC, więc możesz dotknąć smartfona, aby udostępniać treści na ekranie telewizora. Lista poleceń głosowych dla Alexy i Asystenta Google została dodatkowo rozszerzona w webOS 6.0.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook