Nowości

Lime dodaje do swojej aplikacji rowery elektryczne Jump, których Uber nie złomował

Lime dodaje rowery elektryczne Jump do swojej aplikacji po raz pierwszy od czasu, gdy firma przejęła dawny oddział Ubera w maju, mówi firma The Verge. Rowery elektryczne Jump będą dostępne wyłącznie w aplikacji Lime, podczas gdy firma naprawia wszelkie problemy z oprogramowaniem, po czym rowery elektryczne Jump będą nadal pojawiać się również w aplikacji Uber.

W maju Uber przekazał Lime tracącą pieniądze usługę udostępniania rowerów i skuterów Jump w ramach inwestycji o wartości 170 milionów dolarów, w którą była również zaangażowana spółka macierzysta Google, Alphabet. Ale Uber szybko wywołał zamieszanie, ponieważ kilka tygodni później firma zaczęła złomować dziesiątki tysięcy jaskrawoczerwonych e-rowerów w Stanach Zjednoczonych, ponieważ najwyraźniej nie mogła znaleźć sposobu, aby je przekazać. Powiedział rzecznik Ubera The Verge w tamtym czasie „konserwacja, odpowiedzialność, obawy dotyczące bezpieczeństwa i brak konsumenckich urządzeń ładujących” były obawami, a „najlepszym podejściem było odpowiedzialne ich recykling”.

Rowery elektryczne Jump pojawią się w aplikacji Lime na czerwono.
Obraz: Wapno

Ze swojej strony Lime powiedział wtedy, że w ramach umowy przejął w posiadanie dziesiątki tysięcy nowszych e-rowerów Jump, części zamiennych i narzędzi. Firma ostatecznie kupiła od Ubera tysiące pozostałych e-rowerów na całym świecie, starając się je uratować.

Pandemia COVID-19 była druzgocąca dla firm zajmujących się mikromobilnością, takich jak Lime i rywal Bird, co było wstydem, ponieważ wiele osób unikało transportu publicznego, starając się trzymać od siebie z daleka. Chociaż doprowadziło to do dużego boomu zarówno w sprzedaży rowerów, jak i e-rowerów, rośnie również liczba posiadanych samochodów.

To powiedziawszy, Lime wypycha rowery elektryczne Jump na nowe rynki. Firma twierdzi, że rozpoczęła działalność w Londynie, Paryżu, Denver, Seattle i Waszyngtonie, a Rochester, MN, ma je zdobyć jeszcze w tym tygodniu. Rowery elektryczne Jump pojawią się na czerwono w aplikacji Lime na mapie obok skuterów.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook