Różności i nowinki technologia

Limit danych Comcast wydmuchany przez ustawodawców, gdy rozszerza się na 12 kolejnych stanów

Tył furgonetki Comcast jadącej ulicą w Sunnyvale w Kalifornii.
Powiększać / Van Comcast w Sunnyvale w Kalifornii w listopadzie 2018 r.

Dziesiątki stanowych prawodawców z Massachusetts wezwało Comcast do wstrzymania egzekwowania miesięcznego limitu danych wynoszącego 1,2 TB, mówiąc, że limit ten szkodzi ludziom o niskich dochodach podczas pandemii i jest niepotrzebny ze względu na dobrą przepustowość sieci Comcast.

„Pojemność sieci nie jest problemem dla Comcast ani usprawiedliwioną wymówką, by obciążać klientów wyższymi opłatami”, 71 stanowych prawodawców napisał w liście w zeszłym tygodniu, dzień przed wprowadzeniem przez Comcast limitu danych do Massachusetts i innych stanów, w których nie został on jeszcze wymuszony. „Sam Comcast twierdzi, że ma dużą przepustowość w swojej sieci, w tym obszary, na których obecnie nie ma ograniczeń… Jest nie do pomyślenia, że ​​Comcast zdecydowałby się narzucić ten plan„ limitów i opłat ”podczas pandemii, kiedy wielu mieszkańców Massachusetts jest zmuszonych pracować i uczęszczać do szkoły z domu przez Internet ”.

W liście stwierdzono, że prawodawcy „zdecydowanie wzywają Comcast do zaprzestania tego planu i ponownego rozważenia wszelkich przyszłych prób narzucenia limitu danych lub wypaczenia zasad neutralności sieci w Massachusetts”. Ustawodawcy zwrócili również uwagę na oświadczenie dyrektora Comcast Tony’ego Wernera, który powiedział, że zwiększony ruch szerokopasmowy spowodowany pandemią „mieścił się w granicach możliwości sieci”.

Comcast rozszerzył miesięczny limit danych 1,2 TB na całe terytorium 39 stanów w tym miesiącu po czterech latach egzekwowania limitu w 27 z tych stanów. Poza stanem Massachusetts, nowo wyznaczone obszary obejmują Connecticut, Delaware, Maryland, Maine, New Hampshire, New Jersey, Karolina Północna, Nowy Jork, Pensylwania, Vermont, Wirginia Zachodnia i Dystrykt Kolumbii.

Więcej użytkowników przekraczających 1,2 TB miesięcznie

List do starszego wiceprezesa Comcast Marka Reilly’ego, na czele którego stoją przedstawiciele stanu Demokratów. Andy Vargas i Dave Rogers, kwestionował twierdzenie Comcast, że limit 1,2 TB ma wpływ tylko na bardzo niewielką grupę klientów, których nazywa „superużytkownikami”. Ustawodawcy napisali:

Comcast twierdzi, że planowany limit danych dotknie tylko garstkę klientów, którzy są ekstremalnymi użytkownikami danych, jednak konsumenci Internetu z każdym rokiem korzystają z coraz większych ilości danych w Internecie. W 2016 r. Sam Comcast oszacował, że zaledwie 1 procent klientów wykorzystywał 1 terabajt danych lub więcej miesięcznie. Jednak ostatnie oświadczenia Comcast wskazują, że pięć razy więcej klientów przekracza obecnie planowany próg 1,2 terabajta. Trwające badania pokazują również, że rosnąca liczba konsumentów przekracza te arbitralne limity, zmuszając ich do płacenia nieuzasadnionych opłat za przekroczenie limitu lub wykupienia kosztownego planu nieograniczonego za nawet 30 USD więcej miesięcznie.

Comcast pobiera dodatkowe 30 USD miesięcznie za nieograniczone dane lub 25 USD za pakiet dodatkowy „xFi Complete”, który obejmuje bramę Comcast i nieograniczoną ilość danych. Klienci, którzy nie dokonają aktualizacji do nieograniczonej ilości danych i przekraczają limit 1,2 TB, muszą zapłacić 10 USD za każdy dodatkowy blok 50 GB, maksymalnie do 100 USD każdego miesiąca. Comcast stopniowo wprowadza opłaty, więc klienci w nowo zamkniętych obszarach mogą zacząć pobierać opłaty za nadwyżkę za wykorzystanie w kwietniu 2021 r.

Nadwyżki opłat zwiększają przepaść cyfrową

Przystępność do dostępu szerokopasmowego była problemem dla gospodarstw domowych o niskich dochodach jeszcze przed pandemią, a nałożenie limitów danych i opłat za nadwyżkę pogorszy sytuację, powiedział prawodawca Comcast.

„Dostępność Internetu jest coraz większym problemem, który sprawia, że ​​tak potrzebna usługa internetowa jest poza zasięgiem obywateli o niskich dochodach, z których wielu pochodzi również ze społeczności kolorowych” – napisali. „Wchodząc w pandemię COVID-19, prawie jedna czwarta gospodarstw domowych w Gateway City w Massachusetts nie miała w domu abonamentowej usługi internetowej. Dodatkowe opłaty i limity tylko wzmocnią przepaść cyfrową, która istnieje w przypadku gospodarstw domowych o niskich dochodach i społeczności kolorowych w Wspólnota.”

Ustawodawcy napisali również, że „Massachusetts doświadczyło największego względnego wzrostu liczby osób zagrożonych brakiem żywności w kraju z powodu COVID-19 i doświadczyło niektórych [the] najwyższe stopy bezrobocia w kraju. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebują nasi wyborcy, jest martwienie się, że zapłacą więcej za tę samą jakość usług internetowych ”.

Comcast oferuje miesięczny plan internetowy za 10 dolarów kwalifikującym się gospodarstwom domowym o niskich dochodach, a firma została doceniona przez rzeczników konsumentów za ulepszanie i rozszerzanie programu podczas pandemii. Comcast tymczasowo uchylił również limit danych z powodu pandemii, która rozpoczęła się w marcu 2020 r., Ale przywrócił limit w lipcu.

„Bardzo mały procent”

Skontaktowaliśmy się z firmą Comcast w sprawie listu dzisiaj i zaktualizujemy ten artykuł, jeśli otrzymamy odpowiedź. Comcast przedstawił oświadczenie WCVB, lokalnej stacji informacyjnej, powtarzając swoje stanowisko, że ograniczenie dotyczy tylko „bardzo małego odsetka” klientów ”, ponieważ 1,2 TB to ogromna ilość danych”.

„Nasz plan danych jest tak skonstruowany, że bardzo mały odsetek naszych klientów, którzy wykorzystują ponad 1,2 TB danych miesięcznie i generują największe zapotrzebowanie na rozwój sieci i przepustowość, płaci więcej za ich zwiększone wykorzystanie. Dla tych superużytkowników mamy dostępne nieograniczone opcje danych ”- powiedział Comcast. Comcast wskazał również, że zapewnia 60 dni bezpłatnej usługi nowym klientom, którzy kwalifikują się do programu o niskich dochodach, „rezygnuje z wymogu niepłacenia zadłużenia, aby więcej rodzin mogło się ubiegać” oraz czyni Wi-Fi hotspoty dostępne publicznie za darmo.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook