Gry

Linia telewizorów LG 2021 obejmuje najjaśniejszy w historii OLED

Według firmy LG rok 2021 to duży krok naprzód dla telewizorów OLED dzięki nowemu panelowi „OLED Evo”, który zapewnia jaśniejszy obraz. Jasność pozostaje od wielu lat zwycięskim czynnikiem w telewizorach LCD; pomimo doskonałej czerni i niesamowitych kątów widzenia, czasami zestaw OLED po prostu nie wykona zadania, jeśli umieścisz go w ultra jasnym pomieszczeniu. Jednak LG twierdzi, że panel Evo znaleziony w nowej serii G1 – następcy linii GX z 2020 roku – może działać szybciej niż którykolwiek z jego poprzednich telewizorów OLED, aby uzyskać lepszą jasność i HDR. LG porównuje to osiągnięcie do poprzednich kamieni milowych OLED, takich jak 4K HDR i wprowadzenie 8K.

Seria G1 będzie dostępna w rozmiarach 77-, 65- i 55-calowych. Dzieli ten sam mózg – czwartą generację procesora LG alpha9 – z serią C1. Obie linie mają ulepszone przetwarzanie obrazu i mogą teraz „analizować typ pokazywanej sceny i odpowiednio poprawiać obraz”.

: LG

W zeszłym roku CX OLED od LG został uznany przez wielu za najlepszy telewizor na konsole nowej generacji, takie jak Xbox Series X i PlayStation 5. LG kontynuuje CX z C1, a nowy, 83-calowy model w skład. (To mocny wskaźnik, że LG i Sony, które w zeszłym tygodniu ogłosiły 83-calowy wyświetlacz OLED, używają tego samego panelu co LG Display.) Linia z 2021 roku nadal obsługuje VRR, G-Sync i FreeSync, i zyskuje markę -nowy obszar ustawień „Game Optimizer”, który zawiera wszystkie opcje najważniejsze dla graczy, takie jak częstotliwość odświeżania / VRR, małe opóźnienie i inne. Możesz wybrać gatunek gry, w którą grasz, aby zastosować ustawienia wstępne lub dostosować wszystko do własnych upodobań. Samsung oferuje podobną koncepcję w swoich telewizorach z 2021 roku.

: LG

Ale teraz LG wprowadza do serii G1 lepszy, jaśniejszy panel, który pomoże odróżnić ją od tańszej serii C na więcej sposobów niż sam projekt. (Model G1 ma konstrukcję „galeryjną”, która pomaga dopasować ją do ściany po zamontowaniu). Obie serie G1 i C1 obsługują nowy stojak LG Gallery Stand (patrz powyżej), który może spodobać się osobom, które nie chcą montować OLED.

Jeśli chodzi o dźwięk, te najnowsze telewizory są w stanie odtwarzać wirtualny dźwięk przestrzenny 5.1.2, a firma LG twierdzi, że teraz wyrówna poziomy głośności, aby zachować spójność podczas przełączania między wejściami i aplikacjami do przesyłania strumieniowego – i aby zapobiec wyświetlaniu reklam. Usługi telewizyjne.

Na samym końcu LG ma nową serię A1, którą naprawdę można uznać za kolejną ewolucję zeszłorocznego BX. To najtańszy sposób na wejście do OLED, a wciąż masz wszystkie najważniejsze funkcje – Dolby Vision, HDMI 2.1 (z VRR, ALLM itp.) – jeśli możesz żyć z mniejszą liczbą portów HDMI i starszym procesorem LG a7 w środku . Brzmi to jak uczciwa okazja, ale będziemy musieli poczekać na ostateczną wycenę składów G1, C1 i A1 bliżej wiosny, aby wiedzieć, który jest najlepszy zakup dla łowców telewizji w tym roku.

Jak ogłosiła firma w grudniu, wprowadza także nową linię telewizorów LCD „QNED”, które wykorzystują podświetlenie Mini LED dla lepszego kontrastu i mniejszego rozkwitu niż poprzednie zestawy do lokalnego przyciemniania. Seria QNED mieści się pomiędzy standardowymi zestawami LCD OLED i LG NanoCell.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook