Gry

Linia telewizorów Sony na rok 2021 obsługuje Google TV i w pełni obsługuje HDMI 2.1

Zeszłoroczny program telewizyjny Sony spotkał się z pewną krytyką, ponieważ kilka zestawów nie było w stanie wykorzystać funkcji gier nowej generacji na PlayStation 5, które pojawiły się w listopadzie. Nawet jeśli teraz spojrzysz, rozprzestrzenianie się funkcji HDMI 2.1 jest dość smutne. Sony nigdy tak naprawdę nie uznało tego za błąd, wierząc, że klienci kupują telewizory z różnych powodów i nie każdy potrzebuje zaznaczenia każdego pudełka.

Co za różnica w roku.

W 2021 roku Sony koryguje kurs: wszystkie telewizory premium „Bravia XR” 4K (i tak, 8K) obsługują 4K przy 120 Hz, VRR (zmienna częstotliwość odświeżania), ALLM (automatyczny tryb niskiego opóźnienia) i eARC. Żadnych gwiazdek, pułapek ani obietnic dodania rzeczy później z aktualizacjami oprogramowania układowego.

Oprócz wejścia na pokład z 4K120, Sony robi wielkie interesy nad tym, co nazywa „inteligencją poznawczą” w tych telewizorach. Obsługiwany przez nowy układ Cognitive Processor XR, Sony twierdzi, że jego nowy system wykracza poza tradycyjne przetwarzanie sygnału – w którym telewizory Sony już się wyróżniały – i wykracza poza analizę sztucznej inteligencji w większości telewizorów. „Podczas gdy konwencjonalna sztuczna inteligencja (AI) może wykrywać i analizować indywidualnie tylko elementy obrazu, takie jak kolor, kontrast i szczegóły, nowy procesor może analizować krzyżowo szereg elementów naraz, tak jak robią to nasze mózgi”, komunikat prasowy Sony na telewizorze mówi. „W ten sposób każdy element jest dostosowywany do najlepszego efektu końcowego, w połączeniu ze sobą, dzięki czemu wszystko jest zsynchronizowane i realistyczne – coś, czego konwencjonalna sztuczna inteligencja nie jest w stanie osiągnąć”.

: Sony

Sony mówi też o tym, co procesor XR może zrobić dla dźwięku. Funkcja „Sound-from-Picture Reality” ma „dopasowywać położenie dźwięku do obrazów na ekranie, aby zapewnić wyjątkowo realistyczne wrażenia”. Samsung obiecał podobne wyniki dla swoich własnych telewizorów Neo QLED 2021.

Dwa telewizory z serii Master (8K LCD i 4K OLED) mają nowy czujnik do wykrywania temperatury barwowej światła otoczenia w pokoju, co pozwala im automatycznie dostosowywać balans bieli telewizora. (Oczywiście to ustawienie można wyłączyć dla purystów). Ważniejsze jest to, że OLED z serii A90J Master ma również jaśniejszy sygnał wyjściowy niż poprzednie OLED firmy Sony dzięki nowej aluminiowej osłonie termicznej przymocowanej do panelu. Rozjaśnianie diod OLED to wielka sprawa, ponieważ jest to kluczowy obszar, w którym zestawy LCD wciąż wygrywają.

Jako jeden z pierwszych producentów telewizorów, który wszedł na pokład z Android TV, wydaje się właściwe, że Sony będzie jednym z pierwszych, którzy przejdą na Google TV. Wszystkie te telewizory będą oferować oprogramowanie, które jest niewiarygodnie podobne do najnowszego Chromecasta: Sony nadal ma własne opcje dostosowania w menu ustawień (i szybkich skrótów, takich jak wejścia HDMI), ale wszystko inne – spersonalizowana strona Dla Ciebie, rekomendacje dotyczące treści itp. – jest w zasadzie niezmieniony w porównaniu z najnowszym urządzeniem do przesyłania strumieniowego Google.

Sony skupiło się również na drobnych akcentach, takich jak regulowane nóżki, które można skonfigurować tak, aby zapewnić wystarczająco dużo miejsca na soundbar z przodu telewizora, nie zasłaniając obrazu. Schodząc w dół, tracisz pewne subtelności (jak powłoka antyrefleksyjna dostępna wyłącznie w zestawie 8K), ale wszystkie telewizory obsługują Dolby Vision HDR. I znowu, masz uwzględnione wszystkie standardy HDMI 2.1.

Zamiast przechodzić na nową technologię wyświetlania, taką jak Mini LED, Sony wydaje się ewoluować swoją obecną strategię pełnego lokalnego przyciemniania i iteracji w oparciu o doskonałe zestawy OLED. Firma nie podaje informacji o liczbie stref ściemniania, które mają jej telewizory, ani nie mówi o szczytowej jasności, wierząc, że konkurenci zbytnio się rozłączają.

Ceny i szczegółowe informacje o dostępności zostaną ogłoszone wiosną tego roku.

: Sony

Z9J Master Series 8K (pełny wyświetlacz LCD)
85-calowy
75-calowy

: Sony

A90J Master Series 4K (OLED)
83-calowe
65-calowy
55-calowy

: Sony

A80J 4K (OLED)
77-calowy
65-calowy
55-calowy

: Sony

X95J 4K (pełny wyświetlacz LCD)
85-calowy
75-calowy
65-calowy

: Sony

X90J 4K (pełny wyświetlacz LCD)
100-calowy
75-calowy
65-calowy
55-calowy
50-calowy

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook