Różności i nowinki technologia

Linux dotarł na Marsa

Wczoraj NASA wylądowała na Marsie łazikiem o nazwie Perseverance. Wraz z 2 milionami innych osób oglądałem na żywo lądowanie na YouTube. To było piękne. To znaczy, oto ten mały robot-koleś, który przebył miliony i miliony mil przez jałową przestrzeń kosmiczną, a teraz po prostu kręci się na Marsie, robiąc zdjęcia i próbki naukowe! (Wytrwałość dołącza do starszego rodzeństwa Curiosity na powierzchni Czerwonej Planety. Mam nadzieję, że miło spędzą razem czas!)

W każdym razie wytrwałość nie przemierzali bezmiaru przestrzeni samotnie. Ingenuity, malutki helikopter, zabrał się do podróży. Ponieważ jest to przede wszystkim demonstracja technologii, przeznaczeniem Ingenuity jest próba pierwszego lotu z napędem na planecie innej niż Ziemia i miejmy nadzieję, że stanie się planem przyszłych misji na Marsa. Działa również w systemie Linux.

Oto pomysłowość!
: Wikipedia

„To pierwszy raz, kiedy będziemy latać Linuksem na Marsie” – powiedział starszy inżynier NASA Jet Propulsion Laboratory (JPL) Tim Canham w wywiadzie dla Instytutu Inżynierów Elektryków i Elektroników (IEEE). „Ramy oprogramowania, których używamy, to takie, które opracowaliśmy w JPL dla kostek i instrumentów, a kilka lat temu udostępniliśmy je na zasadach open source”. Nazywa się F ‘(wymawiane jako „F pierwsza”). Fakt, że jest to oprogramowanie typu open source, oznacza, że ​​jeśli chcesz latać z Linuksem tutaj, na Ziemi, używając tego samego oprogramowania, co JPL, absolutnie możesz.

„To swego rodzaju zwycięstwo typu open source, ponieważ latamy na systemie operacyjnym typu open source i frameworku oprogramowania lotniczego typu open source oraz na częściach komercyjnych, które można kupić z półki, jeśli kiedyś zechcesz to zrobić samodzielnie” Powiedział Canham.

Świetne rzeczy. To fajne, że Wytrwałość, Ciekawość i Pomysłowość znalazły nowy dom na powierzchni Marsa. Chociaż nadal uważam, że jest fajniej, że przestrzeń jest oczywiście niegościnna dla ludzkiego życia, a mimo to i tak umieszczamy tam ludzi.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook