Różności i nowinki technologia

Ludzie wsadzają routery do więzienia, aby chronić się przed nieszkodliwym Wi-Fi

Proszę nie umieszczać routera internetowego w klatce Faradaya. Proszę nie umieszczać routera internetowego w klatce Faradaya.

Jeśli to czytasz, jako ktoś, kto korzysta z internetu, może się to wydawać oczywiste. W końcu klatka Faradaya blokuje promieniowanie elektromagnetyczne i ucieczkę sygnałów. Umieszczenie jednego wokół routera, dzięki bardzo podobnej fizyce, zapobiegłoby tym samym falom radiowym nosić swój internet dotarcie do Twoich urządzeń.

A jednak cały przemysł chałupniczy oszustów, którzy chcą szybko zarobić na sprzedaży „osłon routera”, które twierdzą, że rozwiązują problem i chronią Ciebie i Twoich bliskich przed Wi-Fi, pojawił się w tym tygodniu.

Grift jest sprytny – klatki Faradaya są sprzedawane po dość absurdalnych cenach za metalowe pudełka (zwykle od 70 do 100 USD na Amazon), co oznacza, że ​​sprzedawcy prawdopodobnie osiągają tutaj znaczny zysk.

A same produkty, choć oparte wyłącznie na konspiracji, nie są całkowicie kłamliwe, chyba że chodzi o ich twierdzenia, że ​​te pudełka „w ogóle nie powinny wpływać na zasięg sygnału i prędkość Internetu”.

Umieszczenie wokół routera tego, co faktycznie stanowi klatkę Faradaya, aby zablokować promieniowanie elektromagnetyczne, zrobi dokładnie to. Zablokuje prawie cały sygnał z routera, ponieważ wielu zabawnych recenzentów Amazon narzekających na obniżoną siłę sygnału i prędkość Internetu nauczyło się:

Równie ironiczne są recenzje narzekające, że tarcze w ogóle nie działają, a ich internet działa dobrze:

Jest to prawdopodobnie spowodowane źle zaprojektowanymi klatkami – niektóre z nich wydają się po prostu drogimi siatkowymi skrzynkami do przechowywania. (Zabawni są również sprzedawcy zaniepokojeni tańszymi „podrobionymi” kopiami swoich tarcz, którzy zaczęli chwalić się swoimi „oryginalnymi” projektami lub pochodzeniem z USA, aby spodobać się kupującym.)

Spisek trwa już od jakiegoś czasu, a niektóre aukcje Amazon pochodzą z lat wstecz, ale w tym tygodniu znalazły się w centrum uwagi po wirusowym tweecie od użytkownika Twittera @AnsgarTOdinson. Niedawne (i równie bezsensowne) spiski dotyczące sieci komórkowych 5G – które działają przy użyciu podobnych obszarów widma elektromagnetycznego co routery Wi-Fi – prawdopodobnie również przyczyniły się do rozpowszechnienia spisku.

Wszystko to nie ma znaczenia: routery nie emitują szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne.

Jak już wielokrotnie pisaliśmy tutaj w The Verge, prawie cała technologia bezprzewodowa – czy to radio AM / FM, sieci komórkowe do połączeń, LTE, 5G, Bluetooth, Wi-Fi, a nawet pilot IR, którego używasz do włączania telewizora – opiera się na nadawaniu i odbieraniu sygnałów nadawanych na pewna część widma elektromagnetycznego.

Kiedy mówimy o „promieniowaniu elektromagnetycznym”, mamy na myśli po prostu falę fotonów podróżujących w przestrzeni. Nawet światło – to, czego używasz do oglądania – jest formą promieniowania elektromagnetycznego i to jest nieszkodliwe (mimo że ma znacznie wyższą częstotliwość niż jakiekolwiek radio lub mikrofale używane w sieci komórkowej lub Internecie).

Wi-Fi – i internet 5G oraz wszystkie wyżej wymienione formy komunikacji bezprzewodowej – wszystkie są zasadniczo podobne w działaniu i są formą tak zwanego promieniowania niejonizującego. Niejonizowanie oznacza, że ​​nie ma wystarczającej energii, aby przenieść jakiekolwiek elektrony z atomów i degradować komórki, co jest rodzajem niebezpieczeństwa, o którym myślisz, gdy przychodzi na myśl słowo „promieniowanie”. Ale router internetowy jest fizycznie niemożliwy do zrobienia tego, a router nie stanowi dla Ciebie większego zagrożenia niż pilot do telewizora lub radio samochodowe.

Słuchaj, rozumiem. „Promieniowanie” to przerażające słowo, a idea, że ​​router internetowy wysyła niewidzialną, szkodliwą energię, mogłaby być niepokojąca, gdyby była zdalnie prawdziwa. Ale na szczęście, w oparciu o wszystkie aktualne dowody naukowe (opisane przez Food and Drug Administration, National Cancer Institute i American Cancer Society), tego „niebezpieczeństwa” po prostu nie ma.

Oczywiście istnieje tragedia nieodłącznie związana z obaleniem tego spisku routera: The Verge to witryna internetowa i każdy, kto korzysta z jednej z tych osłon routera, może nie mieć dostępu do Internetu w celu jej odczytania.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook