GryOprogramowanie

Luksusowy zestaw słuchawkowy do gier Bang & Olufsen kosztuje tyle samo, co Xbox Series X

Firma Bang & Olufsen ogłosiła Beoplay Portal, pierwszy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do gier. Produkt zachowuje charakterystyczny, wyrafinowany wygląd firmy i ma więcej funkcji niż przeciętny zestaw słuchawkowy.

Zostały one stworzone z myślą o ekosystemie Xbox, a po naciśnięciu przycisku parowania mogą łączyć się z Series X, Series S, Xbox One lub z komputerem, do którego jest podłączony adapter bezprzewodowy Xbox. Ponadto obsługują jednoczesne połączenie przez Bluetooth 5.1 dla innych urządzeń (w tym innych konsol, jeśli dostarczasz adapter Bluetooth). W ten sposób możesz odbierać połączenia bez całkowitego odłączania się od dźwięku z gry.

Podobnie jak zestaw słuchawkowy do gier Bose QC35, który został wydany w zeszłym roku, Beoplay Portal wygląda jak wysokiej klasy słuchawki bezprzewodowe (i pod wieloma względami również działa jak one) i ma wysoką cenę. Kosztują 499 USD i są teraz dostępne w czarnej kolorystyce w Best Buy, Microsoft Store i na stronie Bang & Olufsen. Dwa inne kolory, szary i granatowy, będą dostępne od 29 kwietnia.

Bang & amp;  Portal Olufsen Beoplay

Stworzony dla kontemplującego gracza.
: Bang & Olufsen

Ten model ma adaptacyjną aktywną redukcję szumów (ANC) i tryb audio w grach, który automatycznie aktywuje się po połączeniu bezprzewodowym z konsolą lub po podłączeniu przewodowym przez USB-C do komputera (port, przez który zestaw słuchawkowy również ładuje się). Mają również gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.

Aplikacja Bang & Olufsen na iOS i Androida ma kilka nowych funkcji, z których korzysta Beoplay Portal, takich jak optymalizacja mikrofonu i balans dźwięku w grze / czacie. Firma informuje, że jej funkcja „Own Voice” pozwala na monitorowanie głosu, jednocześnie chroniąc przed obcymi hałasami dzięki adaptacyjnemu ANC. Posiadają 40-milimetrowe przetworniki z obsługą Dolby Atmos dla zwirtualizowanego dźwięku przestrzennego.

Bang & amp;  Aplikacja Olufsen

Rzuć okiem na sterowanie aplikacją Bang & Olufsen w portalu Beoplay.
: Bang & Olufsen

Jakość wykonania to kolejny obszar, w którym Bang & Olufsen stara się wyróżnić na tle innych zestawów słuchawkowych do gier. Nauszniki z pianki memory są owinięte skórą jagnięcą, a wyściółka pałąka została pokryta tkaniną z włókna bambusowego. Gdzie indziej na Portalu znajduje się kilka detali z anodyzowanego aluminium, takich jak czułe na dotyk dyski na zewnątrz każdej muszli słuchawkowej, które służą do ich sterowania. Imponująco, firma twierdzi, że słuchawki ważą 282 gramy, czyli są lżejsze niż przeważnie plastikowy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Xbox, który do tej pory uważałem za lekki przy 312g.

Ten gamingowy zestaw słuchawkowy może działać do 12 godzin na jednym ładowaniu, gdy łączysz się za pomocą protokołu Bluetooth i Xbox Wireless oraz korzystasz z funkcji aktywnej redukcji szumów. Bang & Olufsen twierdzi, że jeśli używasz tylko technologii Bluetooth i redukcji szumów, możesz oczekiwać do 24 godzin użytkowania.

Biorąc pod uwagę wysoką cenę wywoławczą, jestem sceptyczny, że będą one warte swojej ceny dla większości ludzi – zwłaszcza tych, którzy zamierzają używać ich wyłącznie do gier. Wydaje się, że jest to lepsza wartość, jeśli chcesz ich używać również jako słuchawek na co dzień.

Bang & amp;  Portal Olufsen Beoplay

Przedstawiona tutaj szara kolorystyka pojawi się dopiero pod koniec kwietnia.
: Bang & Olufsen

Jestem również sceptyczny co do „wirtualnego ramienia wysięgnika”, którego używa portal Beoplay zamiast tradycyjnego przegubowego mikrofonu wysięgnika. Mówi się, że mikrofony formujące wiązkę umożliwiają „krystalicznie czyste” rozmowy i pomagają wzmocnić głos, jednocześnie filtrując dźwięki w tle. Muszę to przetestować, aby sprawdzić, czy jest tak dobry, jak twierdzi Bang & Olufsen.

Czy potrzebujesz zestawu słuchawkowego do gier za 500 USD? Prawdopodobnie nie. Chociaż istnieje wiele różnic pod względem funkcji i jakości wykonania, większości ludzi powinien pasować bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Microsoft Xbox 100 USD. Ale przejrzę je, aby osobiście przekonać się, ile pięć razy ta kwota może dać ci urządzenie peryferyjne do gier.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook