Różności i nowinki technologia

Lyft porzuca Google Maps for Here, współpracuje z Argo AI

Kobieta w parasolce idzie do swojego Lyfta.
Powiększać / Lyft zmieni dostawcę map z Google na Here.

Lyft

Lyft, firma oferująca przejażdżki, zmienia swoje mapy, które do tej pory były obsługiwane przez Google. Lyft będzie teraz używać Here. Lyft twierdzi, że zmiana będzie oznaczać lepszą bazę danych wyszukiwania miejsc i adresów, a także dokładniejsze przewidywane czasy przyjazdu – dwie ważne rzeczy, które firma zamawiająca przejazdy może osiągnąć.

„W ciągu ostatnich sześciu miesięcy współpracowaliśmy z Lyft, aby wdrożyć i przetestować nasz solidny katalog miejsc docelowych, który pomaga pasażerom dotrzeć do większej liczby miejsc docelowych w miastach w całej Ameryce Północnej. Nasze usługi wzbogacają teraz sieć Lyft, będąc pionierem innowacji w branży wspólnych przejazdów ”, powiedział tutaj CEO Edzard Overbeek.

Mogą istnieć inne motywy zmiany. Według Ashwina Raja, szefa wspólnych przejazdów Lyft, zmiana „poprawi wydajność naszego rynku”, ale komunikat prasowy wyraźnie wspomina również o zachowaniu prywatności danych użytkowników.

Lyft ma również nowego partnera w dziedzinie technologii bez kierowcy. W przeszłości firma zajmowała się rozwijaniem własnych możliwości, ale w kwietniu Lyft sprzedał swój wewnętrzny dział samojezdny spółce zależnej Toyoty.

Jest to pojazd autonomiczny czwartej generacji firmy Argo AI, zbudowany przy użyciu Forda Escape Hybrid.
Powiększać / Jest to pojazd autonomiczny czwartej generacji firmy Argo AI, zbudowany przy użyciu Forda Escape Hybrid.

Argo AI

Wydaje się jednak, że współpraca z zewnętrznymi partnerami w zakresie jazdy autonomicznej przebiega lepiej, ponieważ Lyft zapewnia niezbędny komponent do obsługi jazdy, aby znaleźć ludzi do jazdy w robotycznej osi opracowanej przez inne firmy. Lyft współpracował z Aptiv i Motional w Las Vegas, planując uruchomienie usługi robotaxi przy użyciu elektrycznych Hyundai Ioniq 5 w mieście w 2023 roku. Lyft pomógł Waymo rozpocząć rzeczywiste operacje komercyjne w Arizonie.

Teraz Lyft będzie współpracować z Argo AI, autonomiczną firmą jeżdżącą z dużymi inwestycjami Forda i Volkswagena. Lyft nabywa 2,5-procentowy udział w Argo i wraz z Argo i Fordem rozpocznie dodawanie robotoosi (ze sterownikami bezpieczeństwa) do swojej sieci w Miami jeszcze w tym roku i Austin w Teksasie w 2021 roku.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook