Różności i nowinki technologia

macOS Monterey umożliwia uruchamianie skrótów i udostępnianie danych wejściowych między komputerami Mac i iPadami

Apple ogłosił kolejną wersję macOS na swoim przemówieniu WWDC, po zaprezentowaniu iOS, iPadOS i watchOS.

Firma obiecuje jeszcze większą interoperacyjność z systemem iOS, w tym możliwość współdzielenia klawiatury i myszy między komputerem Mac a iPadem. Funkcja jest podobna do tej, którą można znaleźć na klawiaturach i myszach Logitech, pozwalając pozornie przesuwać kursor i pliki między komputerem Mac a iPadem. Komputery Mac zyskują również możliwość działania jako cel AirPlay, dzięki czemu możesz używać ekranu i dźwięku komputera Mac do odtwarzania treści z iPhone’a i iPada (lub nawet innych komputerów Mac, jeśli czujesz się ostro).

Apple ogłosił również, że komputery Mac otrzymają aplikację do automatyzacji skrótów.

Co więcej, Safari nieco przeprojektowano, z grupami kart i czystszym paskiem narzędzi.

Spojrzenie na nowy interfejs Safari.

Jest to pierwsza wersja systemu macOS, która została ogłoszona po pojawieniu się komputerów Mac z M1 firmy Apple, z których pierwszy został ogłoszony w listopadzie 2020 r. Plan Apple polega na przejściu całej linii na niestandardowe układy do końca przyszłego roku , więc wydaje się, że macOS Monterey będzie systemem operacyjnym prowadzącym komputery Mac przez większość pozostałej części przejścia.

Związane z:

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook