GryOprogramowanie

Mam nadzieję, że nie usunąłeś Fortnite ani Infinity Blade, ponieważ Apple właśnie zamknął konto deweloperskie Epic

Apple oficjalnie zamknęło konto Epic Games w App Store w piątek, po tym Fortnite spór i trwająca walka prawna ze studiem gier o płatności w aplikacji w grze Battle Royale, potwierdza firma The Verge. Oznacza to, że aplikacja nie jest już dostępna na iPhonie ani iPadzie, nawet jeśli raz ją wcześniej pobrałeś – i inne gry Epic, takie jak Ostrze nieskończoności nie można już ich ponownie pobrać.

Oto oświadczenie Apple:

Jesteśmy rozczarowani, że musieliśmy zamknąć konto Epic Games w App Store. Pracowaliśmy z zespołem Epic Games od wielu lat nad ich premierami i wydaniami. Sąd zalecił firmie Epic przestrzeganie wytycznych App Store, gdy ich sprawa idzie naprzód, wytycznych, których przestrzegali przez ostatnią dekadę, dopóki nie stworzyli takiej sytuacji. Firma Epic odmówiła. Zamiast tego wielokrotnie przesyłają aktualizacje Fortnite, które naruszają wytyczne App Store. To nie jest sprawiedliwe dla wszystkich innych programistów w App Store i stawia klientów w środku ich walki. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli ponownie współpracować, ale niestety obecnie nie jest to możliwe.

Decyzja o zamknięciu konta Epic została zaplanowana na piątek, chociaż toczył się spór o to, czy Apple będzie mógł to zrobić, dopóki sędzia w poniedziałek nie odrzuci wniosku Epic o tymczasowy zakaz zbliżania się w odniesieniu do Fortniteusunięcie z App Store. (Sędzia wydał tymczasowy zakaz zbliżania się Epic w odniesieniu do Unreal Engine, a Apple mówi The Verge że nie zamknęło drugiego konta programisty).

Apple twierdzi, że Epic nie będzie już mógł przesyłać aplikacji ani aktualizacji za pomocą swojego konta programisty Epic Games, ale użytkownicy, którzy wcześniej pobrali Fortnite na iOS i Mac może dalej grać.

Epic nie odpowiedział od razu na prośby o komentarz. Wcześniej dzisiaj promował Apple Fortnite konkurent PUBG Mobile w App Store, chociaż CEO Epic Tim Sweeney zrobił to samo na Twitterze, dźgając z powrotem producenta iPhone’a.

Do dzisiaj Fortnite i inne gry Epic, w tym trylogię Ostrze nieskończoności aplikacje, nadal można było pobrać na iOS, jeśli Ty lub ktoś inny na koncie Chmury rodzinnej już je raz zainstalował. Chociaż Epic został usunięty Ostrze nieskończoności i jego sequele z App Store i Apple zostały przymusowo usunięte Fortnitegry nadal można było znaleźć na zakupionej karcie konta iCloud, skąd można je było ponownie zainstalować.

Zrzut ekranu: Chris Welch / The Verge

Tak już nie jest. Wybieranie Fortnite na karcie kupionych wyświetla teraz komunikat „Ten element nie jest już dostępny”. To samo dotyczy innych aplikacji Epic, z wyjątkiem Houseparty, aplikacji do czatu wideo i sieci społecznościowej, którą nabyła w zeszłym roku, która nadal działa jako własny podmiot z oddzielnym kontem programisty Apple. Akcja Apple usuwa również możliwość Fortnite gracze do dokonywania zakupów w aplikacji za pomocą systemu płatności Apple, mówi Apple.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook