Gry

Mapy Apple otrzymują zgłoszenia wypadków podobne do Google i Waze

Apple wprowadza do Apple Maps raporty z kontroli wypadków, zagrożeń i prędkości. Ta funkcja jest obecnie dostępna tylko dla użytkowników wersji beta iOS 14.5 i jest podobna do funkcji zgłaszania użytkowników w Waze i Mapach Google.

Korzystając z tej funkcji, Ty (lub najlepiej pasażer) możesz nacisnąć nowy przycisk Zgłoś w dolnej tacy i wybrać rodzaj zgłaszanego zdarzenia lub zagrożenia. Możesz to zrobić nawet za pomocą Siri: mogłem też powiedzieć „tu jest fotoradar” lub „coś jest na drodze”. MacRumors pokazuje, że interfejs jest dostępny również w wersji Map CarPlay.

Apple Maps przekaże Ci potwierdzenie, że zgłoszenie zostało przesłane.
Zrzut ekranu: The Verge

Ta zorientowana na użytkownika funkcja raportowania jest teraz czymś, co wszystkie główne aplikacje do map mają lub są w fazie rozwoju. Chociaż ta funkcja została spopularyzowana w Waze, jest dostępna w Mapach Google od kwietnia 2019 roku, więc Apple gra tutaj w nadrabianie zaległości (podobnie jak próbuje to zrobić, dodając wygenerowane przez użytkowników zdjęcia i recenzje do Map). Warto jednak zauważyć, że wersja Apple ma na dzień dzisiejszy znacznie mniej opcji – pokazane poniżej Google jest znacznie bardziej szczegółowe.

Interfejs raportów Google oferuje więcej opcji typów zagrożeń / incydentów.
Zrzut ekranu: The Verge

Jest jedna dziwna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę w wersji Apple i nie ma to nic wspólnego z faktem, że ta funkcja jest w fazie beta. Być może zauważyłeś na zrzucie ekranu Google Maps, że wyglądają ikony Apple i Google dotyczące wypadków i kontroli prędkości bardzo podobny. Oto znowu Apple dla porównania:

To są ikony Apple. Widzisz podobieństwa?
Zrzut ekranu: The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook