Różności i nowinki technologia

Mapy Apple pokazują teraz miejsca szczepień COVID-19

Firma Apple ogłosiła dzisiaj, że Mapy Apple zostały zaktualizowane o lokalizacje szczepionek z VaccineFinder, witryny prowadzonej przez Boston Children’s Hospital, która zawiera informacje o kwalifikowalności i dostępności szczepionek. Użytkownicy mogą wyszukiwać pobliskie witryny szczepień w Mapach Apple lub zapytać Siri: „Gdzie mogę uzyskać szczepienie przeciwko COVID?” Na liście znajduje się obecnie ponad 20 000 lokalizacji, a kolejne zostaną dodane w nadchodzących tygodniach.

 telefonu przedstawiające Mapy Apple z lokalizacjami oznaczonymi jako witryny szczepień COVID-19.

Witryny szczepień w Apple Maps
: Apple

Każda witryna ze szczepionkami w Apple Maps zawiera godziny otwarcia i dane kontaktowe witryny, wraz z łączem do witryny internetowej dostawcy, gdzie można sprawdzić dostępność szczepionek i umówić się na wizytę.

Dzięki nowej funkcji Apple dołącza do wielu innych firm technologicznych, oferując ludziom więcej możliwości sprawdzenia swoich uprawnień, zlokalizowania witryn szczepień i umówienia się na szczepienia.

Facebook ogłosił wczoraj, że doda informacje VaccineFinder do swojego Centrum informacyjnego COVID, pokazując ludziom, kiedy i gdzie mogą się zaszczepić oraz podając linki do umawiania spotkań. Centrum informacyjne COVID również zostanie rozszerzone na Instagram, a firma pracuje nad rozbudową chatbotów WhatsApp dla rządu i urzędu zdrowia, aby pomóc ludziom zarejestrować się w celu uzyskania szczepionek.

Google oferuje również więcej sposobów wyszukiwania informacji o szczepieniach. Firma ogłosiła dzisiaj, że ludzie mogą korzystać z Wiadomości biznesowych w Mapach Google i wyszukiwarce Google, aby kontaktować się z lokalnymi aptekami należącymi do firm Albertsons – w tym Safeway, Jewel-Osco, Vons, Albertsons, Acme, Shaw’s i Tom Thumb – w przypadku pytań dotyczących kwalifikowalności szczepionek, dostępność i rezerwacja terminów.

Rząd federalny Stanów Zjednoczonych ma uruchomić własną stronę internetową wyszukującą szczepionki do 1 maja i powiedział, że w tym czasie wszyscy dorośli w USA będą mogli otrzymać szczepionkę. Do tej pory około 28 procent dorosłych w USA otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, według Centers for Disease Control and Prevention.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook