Oprogramowanie

Mapy Google dodają nakładkę trendów dotyczących przypadków COVID-19

Mapy Google wkrótce będą zawierać informacje o rozprzestrzenianiu się COVID-19 w stanach, hrabstwach i niektórych miastach. Włączenie warstwy „COVID” w aplikacji spowoduje wyświetlenie średniej z siedmiu dni liczby potwierdzonych przypadków w każdym obszarze na 100 000 osób. Obszary mapy zostaną oznaczone kolorami w oparciu o wielkość przypadków, a etykieta pokaże, czy liczba przypadków rośnie, czy maleje. Ta funkcja zostanie udostępniona w tym tygodniu na urządzeniach z Androidem i iOS.

: Google

Warstwa ma pomóc ludziom „podejmować bardziej świadome decyzje o tym, gdzie iść i co robić” – napisał na blogu Sujoy Banerjee, kierownik projektu w Mapach Google. Eksperci ds. Zdrowia publicznego oraz Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zalecają, aby ludzie śledzili ilość rozprzestrzeniania się COVID-19 na ich obszarze, aby określić ryzyko niektórych działań. Wskaźniki transmisji w społecznościach lokalnych są ważne, aby rodzice wzięli pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, czy powinni wysłać swoje dzieci do szkoły, a rodziny, aby monitorowały z wyprzedzeniem wszelkie plany wakacyjne.

Nakładka COVID pobiera dane z panelu COVID-19 Johnsa Hopkinsa, The New York Timesi Wikipedia.

Jest to jedna z wielu funkcji związanych z pandemią wprowadzonych w Mapach Google w ciągu ostatnich kilku miesięcy – aplikacja zawiera również alerty o nakazach zakrywania twarzy w transporcie publicznym, informacje o opcjach wynoszenia w restauracjach i ostrzeżenia, aby zadzwonić do lekarza, jeśli myślisz, że masz COVID-19.

Wprowadzenie nowej funkcji następuje, gdy wskaźniki COVID-19 w Stanach Zjednoczonych ponownie zaczynają rosnąć, częściowo napędzane przez coraz większe epidemie na Środkowym Zachodzie. Eksperci obawiają się, że zbliża się gwałtowny wzrost.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook