Nowości

Mapy Google pomogą Ci uniknąć zatłoczonego transportu zbiorowego w znacznie większej liczbie miast

Google powiększa liczbę miast, w których Mapy udostępniają informacje o zatłoczeniu transportu publicznego. . Liczba objętych usługami miast wzrasta z około 200 obecnie do „ponad 10 000 agencji tranzytowych w 100 krajach”, mówi firma. Oprócz zatłoczenia Google twierdzi, że Mapy są również aktualizowane, aby oferować więcej informacji o poprzednich podróżach.

Informacje o zatłoczeniu Map Google pierwotnie rozpoczęły się przed pandemią w 2019 roku, ale w ciągu ostatniego roku dystans społeczny sprawił, że stał się ważniejszy niż kiedykolwiek. Informacje o zatłoczeniu są generowane z połączenia danych historycznych o lokalizacji, a także z raportów własnych użytkowników Map w poszczególnych pociągach. Google twierdzi, że anonimizuje używane dane historii lokalizacji.

Google testuje podając informacje o poziomie zatłoczenia poszczególnych wagonów.
Obraz: Google

Oprócz rozszerzenia prognoz zatłoczenia na więcej miast, Google czyni je bardziej szczegółowymi w Nowym Jorku i Sydney. W tych miastach użytkownicy zobaczą, jak zatłoczone są poszczególne wagony pociągów, a nie tylko ogólne zatłoczenie na linii tranzytowej. Ta funkcja działa przy użyciu danych dostarczonych przez same agencje tranzytowe, a Google twierdzi, że wkrótce planuje rozszerzyć tę funkcję na więcej miast.

Nowa funkcja osi czasu pokazuje szczegóły dotyczące przeszłych podróży.
Obraz: Google

Google dodaje również kilka nowych funkcji do sekcji Oś czasu Map w systemie Android, do której można uzyskać dostęp, dotykając zdjęcia profilowego, a następnie wybierając „Twoja oś czasu”. Nowa zakładka „Wglądy” pokazuje trendy dotyczące ilości czasu i odległości, które spędziłeś korzystając z różnych środków transportu oraz odwiedzonych miejsc. Dostępna jest również zakładka „Podróże”, która gromadzi odwiedzone miejsca, w tym opcję wyeksportowania ich jako listy, jeśli chcesz przekazać je jako rekomendacje dotyczące podróży.

Alternatywnie, jeśli nie podoba Ci się przypomnienie o tym, ile danych o Tobie mogą zbierać Mapy Google, możesz je wyłączyć (i utracić dostęp do nowych funkcji osi czasu), wyłączając Historię lokalizacji w telefonie.

Wreszcie, Google oferuje również więcej opcji recenzji restauracji w USA, z nowymi monitami o udostępnienie informacji o cenach posiłków oraz o tym, czy masz jedzenie na wynos i dostawę. Nowe opcje recenzji są dostępne zarówno na iOS, jak i na Androidzie, a Google twierdzi, że ostatecznie będą dostępne dla firm poza restauracjami.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook