Różności i nowinki technologia

Masowe czyszczenie danych w urządzeniach My Book wyświetla ostrzeżenie Western Digital

Promocyjny zrzut ekranu zewnętrznego dysku twardego.

Western Digital, producent popularnych zewnętrznych dysków twardych My Disk, zaleca klientom odłączenie ich urządzeń od Internetu aż do odwołania, podczas gdy inżynierowie firmy badają niewyjaśnione kompromisy, które całkowicie wymazały dane z urządzeń na całym świecie.

W tym wątku na forum wsparcia Western Digital pojawiły się masowe incydenty związane z wymazywaniem dysku.

Wszystkie moje dane zniknęły

„Mam WD mybook live podłączony do mojej domowej sieci LAN i działałem bez zarzutu przez lata” — napisała osoba rozpoczynająca wątek. „Właśnie odkryłem, że w jakiś sposób wszystkie dane na ten temat zniknęły dzisiaj, a katalogi wydają się tam, ale puste. Wcześniej wolumen 2T był prawie pełny, ale teraz pokazuje pełną pojemność”.

Inni użytkownicy My Book szybko dołączyli do rozmowy, aby zgłosić, że również doświadczyli dokładnie tego samego. „Wszystkie moje dane też zniknęły” — odpowiedział jeden z użytkowników. „Bez tych danych jestem totalnie przerąbany… przez lata”.

Wielu użytkowników zgłosiło, że utrata danych zbiegła się z przywróceniem ustawień fabrycznych na ich urządzeniach. Jedna osoba opublikowała dziennik, który wykazał niewyjaśnione zachowanie występujące w środę:

23 czerwca 15:14:05 MyBookLive factoryRestore.sh: rozpocznij skrypt:
23 czerwca 15:14:05 Wyłączenie MyBookLive[24582]: zamykanie w celu ponownego uruchomienia systemu
23 czerwca 16:02:26 MyBookLive S15mountDataVolume.sh: rozpocznij skrypt: start
23 czerwca 16:02:29 MyBookLive _: pkg: wd-nas
23 czerwca 16:02:30 MyBookLive _:pkg: networking-general
23 czerwca 16:02:30 MyBookLive _: pkg: apache-php-webdav
23 czerwca 16:02:31 MyBookLive _: pkg: data-godzina
23 czerwca 16:02:31 MyBookLive _:pkg: alerty
23 czerwca 16:02:31 Rejestrator MyBookLive: nazwa hosta=MyBookLive
23 czerwca 16:02:32 MyBookLive _: pkg: admin-rest-api

„Wierzę, że to jest winowajcą, dlaczego tak się dzieje” – napisała osoba. „W tym czasie nikt nie był nawet w domu, aby korzystać z tego dysku”.

My Book to popularne urządzenie pamięci masowej dla konsumentów i firm. Podłącza się go do komputerów, zwykle przez USB, ale można również uzyskać do niego dostęp zdalnie, dzięki czemu użytkownicy mogą uzyskać dostęp do danych lub wprowadzić zmiany w konfiguracji. Urządzenia My Book korzystają z usługi chmury My Book Live, aby zapewnić zdalny dostęp. Wątek na forum pomocy technicznej został po raz pierwszy zgłoszony przez Bleeping Computer.

Odłącz teraz

Na swojej stronie internetowej Western Digital zaleca klientom odłączenie My Books, aby zapobiec dalszym atakom, podczas gdy firma prowadzi dochodzenie w sprawie masowego czyszczenia. W e-mailu urzędnicy Western Digital napisali:

Western Digital prowadzi aktywne dochodzenie w sprawie incydentu. Nie mamy żadnych oznak naruszenia lub kompromitacji usług lub systemów w chmurze Western Digital.

Ustaliliśmy, że niektóre urządzenia My Book Live zostały zhakowane przez cyberprzestępców. W niektórych przypadkach ten kompromis doprowadził do przywrócenia ustawień fabrycznych, które wydaje się usuwać wszystkie dane z urządzenia. Urządzenie My Book Live otrzymało ostateczną aktualizację oprogramowania układowego w 2015 roku.

Obecnie zalecamy klientom odłączenie urządzeń My Book Live od Internetu w celu ochrony ich danych na urządzeniu.

Wydaliśmy naszym klientom następujące oświadczenie i będziemy udostępniać aktualizacje tego wątku, gdy będą one dostępne: https://community.wd.com/t/action-required-on-my-book-live-and-my-book -duet-na żywo/268147

Ograniczona ilość dostępnych w tej chwili informacji utrudnia ustalenie, co powoduje masowe niszczenie danych. Zalecenie Western Digital dotyczące odłączania urządzeń podczas trwania dochodzenia jest uzasadnione i użytkownicy powinni postępować zgodnie z nimi tak szybko, jak to możliwe. .

W międzyczasie użytkownicy My Book próbują poradzić sobie z trudnościami spowodowanymi przez ten incydent.

„To bardzo przerażające i niszczące, że ktoś może przywrócić ustawienia fabryczne na moim dysku bez pozwolenia udzielonego przez użytkownika końcowego” – napisał jeden z użytkowników. „Potrzebuję natychmiastowego rozwiązania tego problemu, ponieważ już wiąże się to dla mnie z dużymi kosztami”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook