Różności i nowinki technologia

Mata do jogi Lululemon Take Form wykorzystuje trójwymiarowe prążki do doskonalenia pozycji

Lululemon spędził dwa lata na projektowaniu swojej nowej maty. We współpracy z Kanadyjskim Instytutem Sportu w Calgary w Albercie badano, w jaki sposób ludzie używają mat do jogi. Zespół opracował swego rodzaju „mapę cieplną” stref użytkowania poprzez monitorowanie, które miejsca są najbardziej dotknięte przez ludzi podczas ćwiczeń. Te dane, w połączeniu z analizą zniszczonych obszarów na używanych matach do jogi, dały zespołowi projektowemu jasny obraz tego, gdzie należy umieścić zmarszczki i gdzie należy nadać priorytet wyściółce.

Większość poprzednich mat do jogi Lululemon została wykonana z podstawowej warstwy gumy, która jest pokryta wierzchnią warstwą przyczepnego poliuretanu. Według Morrisa, zwykłą metodą tworzenia trójwymiarowej powierzchni, takiej jak zmarszczki na macie Take Form, byłoby wytłaczanie – wciskanie rozgrzanej matrycy w powierzchnię, aby nadać kształt materiałowi. Problem polega na tym, że Lululemon nie może zastosować tego procesu do swoich mat do jogi, biorąc pod uwagę ich konstrukcję. Gumowa podstawa nie zachowuje pamięci matrycy, a warstwa powierzchniowa wykorzystuje rodzaj porowatego poliuretanu, który topiłby się pod wpływem ciepła.

Rozwiązaniem było opracowanie mikstury piankowej, która stwardnieje i zachowa swój kształt. Ten pasek pianki jest następnie umieszczany pomiędzy gumową prowadnicą a poliuretanową powierzchnią. Lululemon nie opisuje dokładnie, jak działa ten proces piany, powołując się na jego zastrzeżony charakter, ale Morris porównuje go do pieczenia ciasta.

„Pianki na początku są cieczami, a jako lekarstwo pienią się” – mówi.

Mata Take Form kosztuje od 118 do 128 USD w zależności od wersji i będzie dostępna na całym świecie 23 marca.

Sanchia Legister demonstruje odpowiednią technikę. Zwróć uwagę na ułożenie jej dłoni i stóp. Idealny!

: Lululemon

Rynek nowych mat do jogi – bez względu na to, czy są ozdobione falami 3D, czy nie – jest teraz zupełnie inny niż wtedy, gdy Lululemon zaczął opracowywać Take Form. Pobudzony izolacją pandemii, popyt na sprzęt do ćwiczeń w domu eksplodował w 2020 roku. Ale nawet gdy szczepionki stały się bardziej dostępne, a świat zbliża się do pozorów normalności, ten trend ludzie wolą pocić się w domach zamiast na siłowni a studia jogi mogą nie odejść.

Maty wyrównujące mogą być szczególnie przydatne, jeśli nie masz instruktora jogi, który unosi się nad tobą i aktywnie monitoruje twoją formę.

Sprzęt oferujący tego rodzaju sprzęt do samodzielnego prowadzenia pasuje do strategii Lululemona polegającej na pełnym uwzględnieniu trendu treningu w domu. Podczas gdy firma straciła sprzedaż w sklepach detalicznych na początku pandemii, jej sprzedaż internetowa gwałtownie wzrosła. Ponadto w czerwcu ubiegłego roku Lululemon przejął za 500 milionów dolarów firmę fitness Mirror. Połączenie maty ułatwiającej wyrównanie z lekcjami osobistymi przesyłanymi bezpośrednio do domu za pośrednictwem Mirror jest bardzo zbliżone do osobistego nauczania jogi. Teraz, jeśli firma chce przejść na kolejny oczywisty trend jogi, musi po prostu zacząć sprzedawać kilka kóz.


Więcej świetnych historii WIRED

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook