GryNowości

Metro Exodus otrzyma ray tracing na PS5 i nowych konsolach Xbox

Deweloper Metro Exodus, 4A Games, ujawnił darmowe aktualizacje, które pojawią się w tym roku w strzelance 2019 na PC i konsole nowej generacji. Nowe funkcje specyficzne dla wersji różnią się w zależności od platformy, ale obejmują ulepszoną obsługę ray tracingu oraz obsługę technologii DLSS 2.0 firmy Nvidia na PC. Ujawniono również ulepszenia nadchodzące do wersji konsolowej nowej generacji, ogłoszonej po raz pierwszy w zeszłym roku.

Na PC aktualizacja zostanie wydana jako Metro Exodus PC Enhanced Edition i będzie darmowa niezależnie od tego, czy posiadasz grę na Steam, Epic Games Store czy GoG. Chociaż gra obsługiwała śledzenie promieni w momencie premiery, nowa wersja znacznie ją ulepsza dzięki obsłudze nowych funkcji, takich jak zaawansowane odbicia promieni śledzących. Inne aktualizacje nadchodzące do nowej wersji na komputery PC obejmują obsługę DLSS 2.0, która może zapewnić znaczny wzrost wydajności podczas korzystania ze sprzętu Nvidia.

Pełna lista funkcji dostępnych na każdej platformie.
: 4A Games

W międzyczasie deweloper szczegółowo opisał również ulepszenia wprowadzone w wersjach gry na PS5 i Xbox Series X / S, które będą dostępne bezpłatnie dla obecnych właścicieli. Na PS5 i Series X gra będzie działać w rozdzielczości 4K / 60 kl./s ze śledzeniem promieni. Seria S będzie nastawiona na niższą rozdzielczość 1080p, ale nadal będzie działać z prędkością 60 klatek na sekundę i będzie zawierać ray tracing. Konsole nowej generacji powinny również oferować skrócony czas ładowania i inne funkcje specyficzne dla platformy, takie jak obsługa kontrolera Dual Sense na PS5.

Firma 4A Games twierdzi, że edycja ulepszona na komputery PC zostanie wydana później tej wiosny, a aktualizacje konsoli nowej generacji pojawią się „jeszcze w tym roku”. Deweloper powtórzył również swoje plany wydania gry na komputery Mac i Linux. Wersja na Maca pojawi się w przyszłym miesiącu, a gra pojawi się na Linuksie „nieco później w tym roku”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook