Gry

Microsoft chce ograniczyć cięcia w sklepie Xbox i wstrząsnąć grami konsolowymi

Według poufnych dokumentów złożonych w sprawie Epic Games vs. Apple Microsoft planował obniżyć wartość swojego sklepu Xbox do zaledwie 12 procent. Producent oprogramowania szczegółowo opisuje swoje opłaty sklepowe i zmiany w dokumencie ze stycznia, w którym wymienia również 12-procentową obniżkę cen gier na komputery PC, którą ogłosił w tym tygodniu. Podczas gdy większość ważnych części dokumentu została zredagowana, jedna strona ujawnia, że ​​Microsoft chce również zmniejszyć 30-procentowy spadek liczby sklepów po stronie konsoli Xbox.

Tabela pokazuje, że „wszystkie gry zostaną przeniesione do 88/12 w CY21”, co oznacza, że ​​Microsoft planował znaczną redukcję transakcji Xbox w pewnym momencie roku kalendarzowego 2021. Podczas gdy Microsoft ogłosił wycięcie na PC, które jest również wymienione w tej samej tabeli, firma milczała na temat jakichkolwiek planów Xbox. Zmiana do 12 procent byłaby znacząca, zwłaszcza że Microsoft, Sony i Nintendo biorą obecnie 30 procent ze sprzedaży gier cyfrowych.

Poufne plany Microsoftu od stycznia.

„W tej chwili nie planujemy zmieniać udziału w przychodach z gier na konsole” – mówi rzecznik firmy Microsoft w oświadczeniu dla The Verge o tych dokumentach. To sugeruje, że plany te albo upadły, zmieniły się znacząco od stycznia, albo Microsoft nie jest jeszcze gotowy do ogłoszenia żadnych zmian. Tak czy inaczej, Microsoft wyraźnie planował tę zmianę i chce jakoś obniżyć swoje opłaty Xbox.

Ten dokument jest częścią testu Epic Games vs. Apple, który rozpoczyna się w poniedziałek i mogą pojawić się pytania dotyczące planów opłat firmy Microsoft. Zarówno Epic, jak i Apple zwracają się w przyszłym tygodniu do Lori Wright, wiceprezesa ds. Rozwoju biznesowego Xbox, jako zewnętrznego świadka.

Dokumenty ujawniają również, że Microsoft planował przyjęcie tej niższej stawki sprzedaży po stronie komputerów PC z ważnym zastrzeżeniem. „Obecnie rozważa się propozycję Gaming Leadership Team, aby przyjąć 88/12 jako udział w przychodach z publicznych gier komputerowych wszystkie gry w zamian za przyznanie Microsoftowi praw do streamingu ”, ujawnia dokument. Zapytaliśmy Microsoft, czy ta propozycja została przyjęta, ale firma odmówiła komentarza przed publikacją. Microsoft planuje w sierpniu zmniejszyć swój udział w przychodach z gier na PC do 12 procent, ale nie jest jasne, czy klauzula dotycząca praw do transmisji strumieniowej będzie nadal uwzględniona.

Microsoft może mieć zastrzeżenie co do ograniczenia gier komputerowych.

Jak zauważyliśmy wczoraj, Microsoft po cichu wspiera akcję Epic Games przeciwko Apple. Microsoft bronił wcześniej swoich 30-procentowych obniżek sprzedaży gier cyfrowych na konsolę Xbox, a Epic Games z przyjemnością utrzymuje ją na swoim miejscu. „Konsole do gier to wyspecjalizowane urządzenia zoptymalizowane pod kątem konkretnego zastosowania” – powiedziała w zeszłym roku Rima Alaily, zastępca radcy prawnego w firmie Microsoft.

Alaily twierdzi, że „model biznesowy konsol do gier bardzo różni się od ekosystemu związanego z komputerami PC lub telefonami”, ponieważ Microsoft dotuje sprzęt i konsole „są znacznie przewyższają na rynku komputery i telefony”. Dyrektor Epic Games ujawnił również w zeznaniu sądowym w tym tygodniu, że firma nigdy nie próbowała negocjować z Microsoftem, aby uniknąć używania swojego silnika handlowego na Xbox. Pomimo obrony swojego cięcia Xbox, Microsoft przyznał w zeszłym roku, że firma ma „jeszcze więcej pracy, aby ustalić właściwy zestaw zasad dla konsol do gier”.

W innym miejscu inny poufny dokument rzuca światło na wyłączność gier Xbox. STALKER 2 jest objęty trzymiesięczną umową na wyłączność konsoli, Efekt Tetris: połączony z sześciomiesięcznym okresem wyłączności na podłączone aktualizacje oraz Gunk z wieczystą wyłącznością na Xbox.

Dokumenty sądowe również szczegółowo opisują umowy dotyczące wyłączności na Xbox.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook