Nowości

Microsoft dokucza nowemu Eksploratorowi plików dla Windows 11

Microsoft ogłosił dzisiaj Windows 11 oficjalnym, ale jedną z części systemu operacyjnego, której firma nie pokazała podczas swojego wydarzenia, był Eksplorator plików. Podobnie jak reszta systemu Windows 11, wygląda na to, że Eksplorator plików przechodzi znaczący remont. W filmie zatytułowanym „Jak projektuje się system Windows 11” Microsoft ujawnia nowy interfejs Eksploratora plików wraz z kilkoma zmianami w interfejsie Microsoft Office.

Wygląda na to, że interfejs wstążki, który zwykle był częścią Eksploratora plików i pakietu Office, zostanie wycofany. W krótkim filmie można zobaczyć Eksplorator plików, który wygląda na bardziej zoptymalizowany pod kątem dotyku, z kontrolkami operacji na plikach i folderach wbudowanymi w górnej sekcji. Ponieważ pokazana jest tylko górna sekcja, trudno jest stwierdzić, co jeszcze się zmieniło, ale prawdopodobnie zobaczymy więcej, gdy wersja zapoznawcza systemu Windows 11 zostanie wydana na początku przyszłego tygodnia.

Nowy Eksplorator plików dla systemu Windows 11.
Obraz: Microsoft

Ten nowy Eksplorator plików zawiera również nowe ikony, nad którymi Microsoft pracował w ramach większego wizualnego przeglądu systemu Windows 11. Niestety, nie wygląda na to, że otrzymujemy interfejs z zakładkami, o którym projektanci marzyli ostatnio, lub mocno uproszczone koncepcje Eksploratora plików, które widzieliśmy w przeszłości.

Oprócz wyglądu Eksploratora plików Microsoft zademonstrował również coś, co wygląda jak nowy interfejs użytkownika dla aplikacji pakietu Office w systemie Windows 11. Obejmuje to składane menu wstążki z zaokrąglonymi rogami i wygląda na większy nacisk na ulepszenia dotyku.

Microsoft nie wspomniał również o nowym projekcie pakietu Office podczas dzisiejszej imprezy Windows 11. W ciągu ostatniego roku firma stopniowo udoskonalała projekt pakietu Office, kładąc większy nacisk na uproszczenie pakietu Office w sieci Web, na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych. Microsoft również dokuczał podobnym zmianom interfejsu użytkownika w pakiecie Office w zeszłym roku, ale firma nie wprowadziła ich jeszcze w pełni.

Nowy interfejs użytkownika pakietu Office w systemie Windows 11.
Obraz: Microsoft

Nowe zaokrąglone rogi dla pakietu Office w systemie Windows 11.
Obraz: Microsoft

Związane z:

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook