Różności i nowinki technologia

Microsoft dostarcza armii amerykańskiej 120 000 zestawów słuchawkowych z systemem HoloLens

Microsoft wygrał kontrakt na dostawę dla armii amerykańskiej 120000 zestawów słuchawkowych HoloLens. Kontrakt może być wart nawet 21,88 miliardów dolarów w ciągu 10 lat, po tym, jak Microsoft ściśle współpracował z armią od 2018 roku. Żołnierze testowali zestawy słuchawkowe Integrated Visual Augmentation System (IVAS) w ciągu ostatnich dwóch lat, a urządzenia łączą wysokie Rozdzielczość czujników nocnych, termicznych i przenoszonych przez żołnierzy na wyświetlaczu HUD.

„System wykorzystuje również rzeczywistość rozszerzoną i uczenie maszynowe, aby umożliwić środowisko treningowe w rzeczywistości mieszanej, tak aby siły bliskiej walki (CCF) mogły ćwiczyć przed zaangażowaniem jakichkolwiek przeciwników” – czytamy w oświadczeniu armii amerykańskiej. W lutym armia ujawniła, w jaki sposób nowsza, bardziej wytrzymała wersja jego wyświetlacza przeziernego pozwala operatorom pojazdów opancerzonych patrzeć przez ściany na przykład wozu bojowego Bradley. Wcześniejsza wersja była krytykowana za słabe działanie czujnika i GPS, ale widać, że projekt nieco się teraz zmienił.

Wcześniejszy prototyp IVAS.
: US Army

Nowszy IVAS.

Microsoft początkowo wygrał kontrakt na 479 milionów dolarów na dostarczenie armii USA wersji swojego zestawu słuchawkowego do rzeczywistości rozszerzonej HoloLens w 2018 roku. Był to ruch, który spotkał się z ostrym oporem niektórych pracowników Microsoft, zmuszając CEO Satyę Nadellę do reakcji. Rozmowy nie powstrzymały jednak Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych i firmy Microsoft we współpracy nad tym nowym zestawem słuchawkowym.

„Microsoft ściśle współpracował z armią amerykańską przez ostatnie dwa lata i razem byliśmy pionierami w projektowaniu zorientowanym na żołnierza, aby umożliwić szybkie prototypowanie produktu, aby zapewnić żołnierzom narzędzia i możliwości niezbędne do wypełnienia ich misji” – mówi Alex Kipman, Microsoft HoloLens wynalazca.

HoloLens nie odnotował żadnych znaczących zmian sprzętowych od czasu wypuszczenia drugiej wersji zestawu słuchawkowego rzeczywistości mieszanej Microsoftu w 2019 roku. Microsoft stopniowo ulepszał stronę oprogramowania swoich zestawów słuchawkowych HoloLens, wraz z ulepszeniami gestów. Niedawno rozszerzyło się to na Microsoft Mesh, wizję firmy dotyczącą obsługi tego, co Microsoft nazywa „holoportacją”, umożliwiając ludziom pojawienie się siebie w przestrzeni wirtualnej.

Podczas gdy początkowa fala rzeczywistości rozszerzonej i podobnych zestawów słuchawkowych, takich jak HoloLens, Google Glass i Snapchat Spectacles, zmieniła ich modele biznesowe z użytkowników końcowych na zastosowania komercyjne, przemysłowe i wojskowe, wydaje się, że w kosmosie znów się nagrzewa. Facebook podobno ma prawie jedną piątą swoich pracowników pracujących nad VR i AR, Apple powierzył swojemu byłemu szefowi sprzętowemu nadzorowanie w szczególności AR i VR, a Samsung, Snap, Qualcomm i inne ostatnio pokazywały więcej prototypów.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook