Nowości

Microsoft Edge pozyskuje dane, aby pokazać lub ukryć żądania powiadomień

Microsoft próbuje nowego rozwiązania dla ciągłych zapytań „czy chcesz zezwolić na powiadomienia z tej witryny”, które widzisz w Internecie: zbieranie danych dotyczących tego, które osoby blokują, a które zezwalają. Według dzisiejszego posta na blogu Microsoft nazywa tę funkcję żądaniami powiadomień adaptacyjnych, a firma wdraża ją w Edge 88 po otrzymaniu pozytywnych opinii od testerów.

Na przykład, jak to działa, załóżmy, że istnieje witryna internetowa, która często prosi o powiadomienia i nikt ich nie chce. Zignorują żądanie lub klikną przycisk blokowania, aby upewnić się, że nigdy więcej go nie zobaczą. Firma Microsoft zbiera następnie te dane i przestanie pokazywać nowym użytkownikom żądanie powiadomienia w przyszłości.

Jeśli wystarczająca liczba osób kliknie „blokuj”, Edge przestanie wyświetlać żądanie powiadomienia użytkownikom.

W poprzednich wersjach Edge domyślnie ustawiał żądania powiadomień „ciche”, co oznacza, że ​​byłyby one automatycznie blokowane i wyświetlane jako ikona dzwonka na pasku adresu, którą użytkownicy mogli kliknąć, aby wyrazić zgodę. W poście na blogu Microsoft twierdzi, że naprawiło to skargi użytkowników na otrzymywanie zbyt wielu żądań, ale wprowadzały nowe problemy: głównie ludzie całkowicie przestali włączać powiadomienia, nawet w witrynach, w których wielu użytkowników je włączało.

Ciche powiadomienie Edge było dyskretne, ale łatwe do przeoczenia.
Obraz: Microsoft

Nowa wersja stara się zachować równowagę między wyświetlaniem użytkownikom żądań powiadomień, których mogą chcieć, a ukrywaniem tych, których nie chcą – te, które nie są wyciszane, zostaną automatycznie „wyciszone”.

Microsoft nie pozostawia jednak użytkowników, którzy nigdy nie chcą otrzymywać żądań (takich jak ja) na lodzie: możesz ponownie włączyć ciche żądania powiadomień, przechodząc do Ustawienia, Pliki cookie i uprawnienia witryny, a następnie Powiadomienia, aby je ponownie włączyć. Firma Microsoft automatycznie włączy ciche powiadomienia, jeśli klikniesz „blokuj” przy trzech żądaniach powiadomień z rzędu. Edge będzie również automatycznie blokować powiadomienia ze strony, jeśli użytkownik odrzuci żądanie za pomocą przycisku X trzy razy z rzędu lub zignoruje je, klikając w innym miejscu na stronie cztery razy z rzędu.

Jeśli nie używasz Edge, ale na krawędzi wszystkich żądań powiadomień, mamy przewodnik, jak je wyłączyć we wszystkich głównych przeglądarkach. Byłoby jednak miło, gdyby Chrome i inni przyjęli podobną funkcję, w której żądania powiadomień, które są spamerskie i denerwujące, są ukryte, ale naprawdę przydatne (jak na przykład Gmail) są wyświetlane użytkownikom.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook