Nowości

Microsoft jest podobno dodawany do rosnącej listy ofiar włamania do SolarWinds

Kłódka z kreskówek została przerobiona w Photoshopie na świecące chipy komputerowe.

Microsoft został zhakowany przez tę samą grupę, która włamała się do sieci producenta oprogramowania SolarWinds i wielu agencji federalnych, podał Reuters, powołując się na osoby zaznajomione z tą sprawą.

Powołując się na te same osoby, serwis informacyjny podał, że własne produkty Microsoftu były następnie wykorzystywane do kolejnych hacków na innych. Nie było od razu jasne, ilu użytkowników Microsoft zostało dotkniętych lub jakich produktów Microsoft używano. Przedstawiciele Microsoftu nie byli od razu gotowi do komentowania.

Microsoft to tylko jeden z ostatnich nowych elementów na szybko rosnącej liście ofiar szeroko zakrojonego i zaawansowanego ataku hakerskiego, który podobno miał poparcie rosyjskiego rządu. Politico poinformowało, że Departament Energii USA i National Nuclear Security Administration miały dowody na to, że ci sami hakerzy uzyskali dostęp do ich sieci. Bloomberg News poinformował, że w tej samej kampanii zhakowano trzy niezidentyfikowane stany USA. W międzyczasie Intercept poinformował, że hakerzy byli w mieście Austin w Teksasie od miesięcy.

Szybko ujawniające się odkrycia dodatkowo podkreślają umiejętności, dyscyplinę i zasoby, jakimi dysponowali hakerzy. W ostrzeżeniu wydanym wcześniej w czwartek Agencja ds. Infrastruktury Cyberbezpieczeństwa i Bezpieczeństwa stwierdziła, że ​​włamania stanowią „poważne ryzyko” dla rządów USA na wszystkich poziomach.

Nowe szczegóły będą prawdopodobnie dostępne w ciągu najbliższych godzin. Ta historia zostanie zaktualizowana zgodnie z uzasadnieniem.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook