Różności i nowinki technologia

Microsoft miał tajny motyw Windows XP, który sprawiał, że wyglądał jak Mac

Firma Microsoft stworzyła tajny motyw Windows XP, który sprawił, że system operacyjny wyglądał bardziej jak Mac. Niedawny wyciek kodu źródłowego systemu Windows XP ujawnił wczesne prace Microsoftu nad systemem operacyjnym i niektóre niewydane motywy, które firma stworzyła podczas wczesnego rozwoju XP w 2000 roku.

Jeden jest oznaczony jako „Candy” i zawiera projekt, który bardzo przypomina interfejs Apple Aqua, który został po raz pierwszy zaprezentowany na Macworld Conference & Expo w 2000 r. Chociaż motyw jest niekompletny, przycisk Start systemu Windows XP oraz różne przyciski i elementy interfejsu użytkownika są wyraźnie powiązane z tematem pasuje do Aqua Aqua.

Firma Microsoft nigdy nie wydała motywu Aqua dla systemu Windows XP i rozumiemy, że został użyty we wczesnym kodzie źródłowym systemu operacyjnego. Wydaje się, że programiści Windows wykorzystali motyw jako element zastępczy do zbudowania silnika motywów dla systemu Windows XP. Sam motyw jest opisany jako „Whistler skin with eye candy” i oznaczony jako „tylko do użytku wewnętrznego”. Whistler był kryptonimem systemu Windows XP.

Przyciski aqua systemu Windows XP.

Microsoft słynnie przeniósł się na niebiesko-zielony motyw Luna w ostatecznej wersji XP, którą wielu nazywało Fisher Price-esque, gdy system operacyjny został pierwotnie wydany w 2001 roku. motywy firmowe i wiele możliwości dostosowywania.

Microsoft rozwijał Windows XP w erze, w której istniała zaciekła konkurencja z Apple o systemy operacyjne dla komputerów stacjonarnych. Później w pierwszej dekadzie XXI wieku Apple naśmiewał się z Microsoftu banerami na dorocznej konferencji dla programistów z hasłem „Redmond, uruchom kserokopiarki”. Firma Apple przeprowadziła również kampanię reklamową „Get a Mac”, skupioną na wadach systemu Windows, w szczególności systemu Windows Vista.

W latach 90. i 00. XX wieku system Windows był pod silnym wpływem klasycznego systemu Mac OS, a później systemu OS X. Apple również zapożyczył niektóre funkcje systemu Windows, szczególnie w zakresie okien, nawigacji, paneli sterowania oraz przeglądania plików i folderów.

Wyciek to rzadki wgląd w wczesny rozwój systemu operacyjnego używanego przez miliony. Skontaktowaliśmy się z firmą Microsoft, aby skomentować niewydany motyw systemu Windows XP, a my odpowiednio Cię zaktualizujemy.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook