Gry

Microsoft nie zmienia nazwy Xbox Live i „nie planuje” zaprzestania sprzedaży Xbox Live Gold

Microsoft nie planuje zmiany nazwy Xbox Live ani zaprzestania sprzedaży Xbox Live Gold. Pogłoski o zmianie nazwy Xbox Live pojawiły się w tym tygodniu, po tym, jak Microsoft ogłosił zmiany w umowie o świadczenie usług. Gigant oprogramowania zaczął nazywać Xbox Live „usługą online Xbox”, co skłoniło niektórych do założenia, że ​​Xbox Live odchodzi.

„Aktualizacja„ usługi online Xbox ”w Umowie o świadczenie usług Microsoft odnosi się do podstawowej usługi Xbox, która obejmuje takie funkcje, jak zapis krzyżowy i prośby znajomych” – mówi rzecznik firmy Microsoft w oświadczeniu dla The Verge. „Ta aktualizacja językowa ma na celu odróżnienie tej podstawowej usługi od płatnej subskrypcji Xbox Live Gold. Nie wprowadzono żadnych zmian w działaniu usługi ani w Xbox Live Gold ”.

Ostatnie plotki spekulowały również, że Xbox Live Gold zniknie, a może nawet zostanie uwolniony. Poprosiłem Microsoft o skomentowanie plotek, a firma powiedziała: „W tej chwili nie planujemy zaprzestania sprzedaży Xbox Live Gold. Obecnie jest to ważna część gier na konsoli Xbox i tak będzie w przyszłości ”.

Chociaż jasne jest, że Xbox Live Gold nie zniknie, oświadczenie Microsoftu nie oznacza, że ​​usługa nie zostanie udostępniona za darmo w pewnym momencie w przyszłości. Firma Microsoft nadal wymaga, aby właściciele Xbox One i potencjalnie właściciele Xbox Series X kupili subskrypcję Xbox Live Gold, aby grać w gry wieloosobowe online. Gracze korzystający z gier obsługujących Xbox Live w systemie Windows 10 nie wymagają jednak tej samej subskrypcji.

Ten podział jest szczególnie trudny w przypadku gier takich jak Halo Infinite, które Microsoft obiecał, będzie miało darmowy tryb dla wielu graczy. Jeśli firma Microsoft będzie kontynuować usługę Xbox Live Gold jako płatną usługę na konsolach Xbox, gracze na komputerach PC otrzymają całkowicie bezpłatny dostęp do Halo Infinite a gracze Xbox nie.

Microsoft nie komentuje w szczególności bezpłatnych plotek na temat Xbox Live, ale dziś jest jasne, że firma nie planuje zaprzestania konkretnie Xbox Live Gold ani zmiany nazwy Xbox Live.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook