Nowości

Microsoft planuje „szeroko zakrojone wizualne odmłodzenie systemu Windows”

Firma Microsoft planuje „szeroko zakrojone wizualne odmłodzenie systemu Windows”, które ma zasygnalizować użytkownikom systemu operacyjnego, że „Windows powrócił”. Jest to zgodne z ofertą pracy opublikowaną niedawno przez firmę Microsoft, reklamującą rolę inżyniera oprogramowania w zespole Windows Core User Experiences:

„W tym zespole będziesz współpracować z naszą kluczową platformą, Surface i partnerami OEM w celu zaaranżowania i dostarczenia szerokiego wizualnego odmłodzenia systemu Windows, aby zasygnalizować naszym klientom, że Windows powrócił i upewnić się, że system Windows jest uważany za najlepszy dla użytkownika. Dla klientów.”

Firma Microsoft po cichu usunęła dziś rano odniesienia do tej „rozległej wizualnej odmłodzenia”, po tym, jak kilku entuzjastów Windowsa zauważyło ofertę pracy w weekend. Podczas gdy Microsoft od lat obiecuje wizualne remonty systemu Windows 10, dzięki systemowi Fluent Design, plotki sugerują, że firma planuje duże zmiany interfejsu użytkownika dla systemu Windows, które zadebiutują jeszcze w tym roku.

Zaktualizowane menu Start systemu Windows 10 z 2020 roku.
Microsoft

Nazwa kodowa Sun Valley, Windows Central po raz pierwszy informowaliśmy o tych zmianach w interfejsie użytkownika w październiku. Firma Microsoft planuje przebudowę menu Start, Eksploratora plików i wbudowanych aplikacji w systemie Windows 10, aby je zmodernizować i uczynić interfejs użytkownika bardziej spójnym. Niektóre zmiany interfejsu użytkownika będą również obejmować aktualizacje suwaków, przycisków i elementów sterujących, które można znaleźć w systemie Windows i aplikacjach działających w systemie operacyjnym.

Microsoft pracuje również nad ulepszeniem swojego trybu tabletu, zwłaszcza nad sposobem przełączania urządzeń takich jak linia Surface firmy między używaniem myszy / gładzika a interakcjami dotykowymi.

W ostatnich latach Microsoft pracował nad poprawieniem spójności interfejsu użytkownika w systemie Windows, a wiele z nich można znaleźć w systemie Windows 10X. Firma wprowadziła również nowe ikony systemu Windows 10 prawie rok temu, a kilka miesięcy później wprowadziła drobne poprawki w menu Start.

Cała ta praca ma miejsce, gdy Microsoft zasygnalizował ponowne zainteresowanie systemem Windows. Szef Surface, Panos Panay, podjął dodatkową rolę w opiece nad Windows w październiku, po wcześniejszym drażnieniu kilku dodatkowych zmian interfejsu użytkownika systemu Windows 10 w zeszłym roku. Po gwałtownym wzroście wykorzystania systemu Windows w związku z pandemią wydaje się, że Microsoft może być bardziej niż kiedykolwiek gotowy, aby nadać swojemu systemowi operacyjnemu udoskonalony interfejs użytkownika, który obiecywał od lat.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook