GryOprogramowanieTelefony

Microsoft podpowiada, jak zmienić Xboksa w aplikację na telewizor

Microsoft jest na wczesnym etapie wdrażania usługi przesyłania strumieniowego xCloud na urządzeniach mobilnych, ale telewizory są kolejnym logicznym krokiem. W rozmowie z The Verge, Szef Xbox Phil Spencer ujawnił, że prawdopodobnie w przyszłym roku pojawi się aplikacja Xbox na telewizorach Smart TV. „Myślę, że zobaczysz to w ciągu najbliższych 12 miesięcy” – powiedział Spencer, zapytany o przekształcenie Xboksa w aplikację telewizyjną. „Nie sądzę, aby cokolwiek nas przed tym powstrzymało”.

Spencer wcześniej wspominał o pendrive’ach do strumieniowego przesyłania telewizji w usłudze Microsoft xCloud w zeszłym miesiącu, a ta ostatnia wskazówka sugeruje, że w 2021 roku możemy zobaczyć podobny sprzęt lub aplikację Xbox dla telewizorów. Microsoft pracuje obecnie nad wprowadzeniem xCloud do sieci, aby włączyć go na urządzeniach z iOS, a ta praca w naturalny sposób umożliwiłaby rozszerzenie xCloud na telewizory, przeglądarki i inne.

Microsoft pracował wcześniej nad lekkim urządzeniem do przesyłania strumieniowego Xbox w 2016 roku, ale anulował sprzęt. Microsoft testuje pomysł przesyłania strumieniowego i telewizorów od czasu, gdy firma pierwotnie zademonstrowała Halo 4 przesyłanie strumieniowe z chmury do Windows i Windows Phone aż do 2013 roku.

xcloud

Usługa Microsoft xCloud.
: Nick Statt / The Verge

Chociaż Microsoft może iść naprzód dzięki xCloud, z pewnością nie planuje porzucić konsol ani sprzętu. „Nie sądzę, żeby to były ostatnie duże części sprzętu, które wysyłamy” – mówi Spencer. Zamiast tego Microsoft widzi przyszłość, w której istnieje hybryda lokalnego sprzętu i sprzętu w chmurze. „Kiedy myślimy o xCloud, który jest naszą wersją Stadia lub Luna, myślę, że to, do czego ewoluuje, to gry działające między hybrydowym środowiskiem chmury i lokalnymi możliwościami obliczeniowymi” – wyjaśnia Spencer. „To naprawdę hybryda między nimi”.

To, jak działa ta hybryda, może oznaczać, że konsole Xbox Series S i X wkrótce uzyskają dostęp do xCloud. Dzięki temu gracze mogą szybko wypróbować grę, zanim w pełni pobiorą ją z subskrypcji Game Pass, a nawet przesyłać strumieniowo wersję demonstracyjną gry przed jej zakupem.

Microsoft planuje również zintegrować xCloud z grami na Facebooku w przyszłości, więc wyraźnie zobaczymy wiele zmian w xCloud wkrótce. Nadal nie mamy pełnych szczegółów na temat planów Microsoftu dotyczących aplikacji Xbox TV, ale firma współpracowała z Samsungiem na początku tego roku w sprawie xCloud. Microsoft planuje również uaktualnić swoje serwery blade do bardziej wydajnego sprzętu Xbox Series X w pewnym momencie w 2021 roku.

Możesz przeczytać lub posłuchać pełnego wywiadu Nilaya Patela z Philem Spencerem tutaj.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook