Różności i nowinki technologia

Microsoft pozwala pracownikom na stałe pracować z domu

Microsoft pozwala swoim pracownikom pracować na stałe z domu. Podczas gdy ogromna większość pracowników firmy Microsoft nadal pracuje w domu podczas trwającej pandemii, producent oprogramowania ujawnił wewnętrznie wskazówki dotyczące „hybrydowego miejsca pracy”, aby umożliwić znacznie większą elastyczność po ponownym otwarciu biur w USA. The Verge otrzymała wewnętrzne wytyczne firmy Microsoft, które przedstawiają elastyczne plany pracy firmy na przyszłość.

Microsoft pozwoli teraz pracownikom na swobodną pracę z domu przez mniej niż 50 procent ich tygodnia pracy lub zezwolenie menedżerom na stałą pracę zdalną. Podczas gdy większość pracowników będzie mogła z łatwością skorzystać z możliwości pracy w domu w mniej niż 50%, niektóre role będą trudne, a nawet niemożliwe, aby na stałe przejść na pracę zdalną.

Microsoft zwraca uwagę na kilka ról, które nadal wymagają dostępu do biur firmy, w tym te, które wymagają dostępu do laboratoriów sprzętowych, centrów danych i szkoleń osobistych. Pracownicy będą również mogli przenieść się do kraju za zgodą, a nawet próbować przenieść się za granicę, jeśli praca zdalna jest opłacalna dla ich określonej roli.

Laboratoria sprzętowe firmy Microsoft.
: Vjeran Pavic / The Verge

Chociaż pracownicy firmy Microsoft będą mogli przemieszczać się po całym kraju w celu wykonywania pracy zdalnej, wynagrodzenie i świadczenia będą się zmieniać i różnić w zależności od skali geopay firmy. Microsoft będzie pokrywał wydatki biura domowego dla stałych pracowników zdalnych, ale każdy, kto zdecyduje się wyprowadzić się z biura Microsoft, będzie musiał pokryć własne koszty przeniesienia. Elastyczne godziny pracy będą również dostępne bez zgody menedżera, a pracownicy mogą również poprosić swoich menedżerów o pracę w niepełnym wymiarze godzin.

Przejście Microsoftu na bardziej elastyczne formy pracy nastąpiło kilka miesięcy po tym, jak firma powiadomiła pracowników, że jej biura w USA zostaną otwarte najwcześniej w styczniu 2021 r. Firma Microsoft pierwotnie zezwoliła swoim pracownikom na pracę w domu w marcu, zanim wprowadziła obowiązkową politykę pracy w domu, gdy pandemia rozprzestrzeniła się na całe Seattle i dalej w USA.

Firma Microsoft nie jest jedyną firmą, która umożliwia pracownikom stałą pracę zdalną. Facebook przenosi dziesiątki tysięcy miejsc pracy do pracy zdalnej, a dyrektor generalny Mark Zuckerberg ujawnił The Verge, że nawet połowa pracowników może pracować zdalnie w ciągu pięciu do 10 lat.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook