FotoOprogramowanie

Microsoft Surface Duo pojawi się 10 września za 1399 USD

Microsoft wprowadza na rynek swój dwuekranowy telefon Surface Duo z Androidem 10 września w cenie od 1399 USD. Po miesiącach kierownictwa Microsoftu drażniących urządzenie na Twitterze, firma pozwala teraz każdemu zamówić Surface Duo w przedsprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Zamówienia w przedsprzedaży będą dostępne w AT&T, sklepie internetowym firmy Microsoft i Best Buy.

Podczas gdy Microsoft ujawnił projekt Surface Duo w październiku, firma utrzymała specyfikacje w stosunkowo tajemnicy. Urządzenie zawiera dwa oddzielne 5,6-calowe wyświetlacze OLED (1800 x 1350) o proporcjach 4: 3, które łączą się, tworząc 8,1-calowy obszar roboczy (2700 x 1800) o proporcjach 3: 2. W przeciwieństwie do składanych urządzeń, takich jak Galaxy Fold firmy Samsung, Surface Duo wykorzystuje prawdziwe szkło Gorilla Glass, a wyświetlacze są zaprojektowane tak, aby działały w podobny sposób, jak wiele monitorów na komputerze z systemem Windows.

Jednym wielkim pytaniem dotyczącym Surface Duo był aparat. Firma Microsoft używa 11-megapikselowego aparatu f / 2.0, który będzie zawierał tryby automatyczne dla słabego oświetlenia, przechwytywanie wielu klatek HDR i „super zoom” do 7x. Nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K i 1080p będzie obsługiwane przy 30 klatkach na sekundę i 60 klatek na sekundę, z elektroniczną stabilizacją obrazu. W Surface Duo jest tylko jedna kamera, której można używać zarówno do rozmów wideo, jak i jako kamery głównej.

Surface Duo obsługuje także pióra Surface firmy Microsoft.

Podstawowy sprzęt Surface Duo składa się również z Qualcomm Snapdragon 855, 6 GB pamięci RAM i do 256 GB pamięci. LTE jest dostępne w T-Mobile, AT&T i Verizon, ale w ogóle nie ma obsługi 5G. Microsoft dostarcza również w pudełku zderzak, który ma chronić Duo.

Microsoft dołącza również dwie baterie do Surface Duo, podzielone pod oba wyświetlacze. Ogółem jest 3577 mAh pojemności, czyli znacznie mniej niż 4500 mAh znalezione w jednoekranowym Note 20 Ultra Samsunga, a nawet 4380 mAh w oryginalnym Galaxy Fold. Mimo to Microsoft obiecuje „żywotność baterii przez cały dzień”, co oznacza do 15,5 godzin lokalnego odtwarzania wideo, do 10 dni czuwania i do 27 godzin rozmów. Będziemy musieli w pełni przetestować urządzenie podczas naszej recenzji, ale pojemność tutaj pozostawia mały powód do niepokoju, ponieważ urządzenie zasila dwa ekrany, a nie jeden.

„To prawdopodobnie jedno z najseksowniejszych urządzeń, jakie kiedykolwiek zbudowaliśmy” – mówi dyrektor ds. Windows i urządzeń Panos Panay w informacji prasowej przed dzisiejszą premierą. „Robi rzeczy, których nie potrafią urządzenia z jednym ekranem, kropka”. Wizja firmy Panay dotycząca Surface Duo polega na poprawie produktywności w ruchu, a Microsoft wykonał również interesujące prace po stronie oprogramowania, aby uzupełnić sprzęt.


Aplikacje na Androida na Surface Duo.

Każda aplikacja na Androida będzie działać na Duo bez modyfikacji, dzięki możliwości wyboru dwóch oddzielnych wyświetlaczy. „Każda aplikacja musi działać” – mówi Panay. Od samego początku ważne było, aby obsługiwać wszystkie urządzenia z Androidem. Programiści mogą również zoptymalizować układy swoich aplikacji, aby naprawdę wykorzystać dwa wyświetlacze i rozciągnąć się na nie. Microsoft ulepszył własne aplikacje, takie jak pakiet Office i OneDrive, aby obejmowały wyświetlacze, a strony trzecie, takie jak Amazon, również wykonały prace nad aplikacją Kindle, aby poczuć się jak czytasz książkę, przesuwając strony na dwóch ekranach.

Firma Microsoft używa również algorytmów do przewidywania sposobu otwierania aplikacji na różnych wyświetlaczach. „Jest tam algorytm, który jest bardzo inteligentny i stara się przewidywać” – wyjaśnia Panay. „Jeśli jesteś na jednym ekranie i wywołujesz łącze, wypełni on drugi ekran”.

Efekt końcowy jest taki, że jeśli klikniesz łącze w aplikacji do obsługi poczty e-mail na jednym ekranie, otworzy się ono na drugim, dzięki czemu będziesz mógł kontynuować czytanie wiadomości e-mail obok strony internetowej. Aplikacje takie jak Microsoft Teams i PowerPoint są również zoptymalizowane, dzięki czemu możesz zobaczyć rozmowę wideo i resztę czatu w usłudze Teams lub jednocześnie wyświetlić cały slajd i resztę prezentacji.

Microsoft ściśle współpracuje z Google w zakresie Androida dla Surface Duo. „Na początku było ciekawie” – mówi Panay, odnosząc się do pierwszych dni współpracy. „To było trochę drapania w głowę. Satya i ja odbyliśmy wiele rozmów. ” Microsoft musiał iść z Androidem z czystego powodu aplikacji mobilnych, zwłaszcza po upadku Windows Phone na rynku.

W zestawie zderzak do Surface Duo.

„Microsoft musi działać na każdej platformie” – mówi Panay. „Rozmawialiśmy z Google… współpraca była szaloną zabawą. Myślę, że na początku trochę się poznajemy, ale potem bardzo szybko przekonaliśmy się, co jest dobre dla naszego klienta i co może być możliwe. Myślę, że jest świetny dla Google i Androida i myślę, że jest świetny dla Microsoft ”.

Firma Microsoft stworzyła interfejsy API dla aplikacji obsługujących dwa ekrany do pracy w bazie kodu systemu Android i planuje udostępnić je innym producentom i stronom trzecim. To część szerszego dążenia do urzeczywistnienia dwuekranowych i składanych urządzeń, a Panay bardzo wierzy w tę przyszłość. „Wierzę, że nadchodzą dwa ekrany, myślę, że są potrzebne”. Ciekawie będzie zobaczyć, jak programiści dostosowują tutaj swoje aplikacje na Androida i jest to kluczem do ogólnego sukcesu urządzeń z dwoma ekranami lub ogólnie urządzeń składanych.

Cena będzie punktem spornym w przypadku Surface Duo, podobnie jak w przypadku Galaxy Fold i innych urządzeń, które będą próbowały zapoczątkować przyszłość składaną lub dwuekranową. Brak 5G, pytania dotyczące żywotności baterii i jakości aparatu będą musiały zostać uwzględnione w naszej recenzji Surface Duo, ale Microsoft jest wyraźnie na początku przyszłości, w którą wierzy. Będziesz musiał zapłacić cenę, aby być część tego na początku.

Prawdziwym pytaniem będzie, jak dobrze Surface Duo i podobne urządzenia poprawiają produktywność w ruchu i czy naprawdę potrzebne są dwa mobilne ekrany. Te urządzenia będą ostatecznie wymagały pewnych ulepszeń sprzętowych, aby naprawdę zrealizować wizję. Ale jeśli konsumenci zgadzają się z Microsoftem, Samsungiem i innymi firmami, że dwa ekrany są lepsze niż jeden, to jesteśmy świadkami budowania przyszłości. Jeśli nie, jesteśmy świadkami wyjątkowych prób zmiany kształtu urządzeń mobilnych. Przynajmniej telefony komórkowe nagle znów stają się ekscytujące. Jak powiedziałby Panay, jesteśmy podekscytowani, aby zobaczyć, gdzie to wszystko pójdzie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook