NowościRTV

Microsoft Surface Laptop 4 podobno zawiera modele AMD i Intel

Przez pewien czas Surface Laptop 3 firmy Microsoft był jednym z najlepszych laptopów, jakie można było kupić. Microsoft planuje teraz swojego następcę, Surface Laptop 4, i się pojawia WinFuture uzyskał szczegółowe informacje na temat tego nadchodzącego urządzenia. Według tego raportu laptop pojawi się gdzieś w kwietniu.

Największą wiadomością jest to, że nowy Surface Laptop będzie wyposażony zarówno w opcje Intel, jak i AMD. Modele AMD będą zawierały chipy z serii Ryzen 4000, w tym Ryzen 5 4680U i Ryzen 7 4980U. To nie są najlepsze bronie AMD; seria telefonów komórkowych obecnej generacji Ryzen 5000 została ogłoszona na początku tego roku. Modele Intela będą jednak wyposażone w najnowsze procesory 11. generacji, w tym Core 15-1145G7 i Core i7-1185G7.

Poza chipami wygląda na to, że niewiele się zmienia między laptopem 3 a laptopem 4. Oto kilka innych ciekawostek, z których się nauczyliśmy WinFutureraport:

  • Dostępne będą modele 13,5- i 15-calowe. To także modele, które oferował Surface Laptop 3.
  • Wszystkie modele mają proporcje 3: 2. Rozdzielczość 13,5-calowego urządzenia będzie wynosić 2256 x 1504, a 15-calowego – 2496 x 1664. Są to te same rozdzielczości, które oferował Surface Laptop 3. Współczynnik proporcji 3: 2 jest podstawą produktów Microsoft Surface od kilku lat.
  • Maksymalna pojemność pamięci RAM to 32 GB. Ale wygląda na to, że jeśli chcesz mieć tyle pamięci, musisz zdobyć model Intela. Konfiguracje AMD sięgają tylko do 16 GB.
  • Maksymalna pojemność pamięci to 1 TB. Podobnie wygląda na to, że tylko modele Intela oferują tyle miejsca na dane. Laptopy AMD osiągną maksymalną pojemność 512 GB.

Jeśli te przecieki są prawdziwe, spodziewam się, że Microsoft podejmie podobne podejście do Surface Laptop 4, jak w przypadku Surface Book 3 zeszłej wiosny – to znaczy podbije chipy przy minimalnych zmianach w obudowie.

Najlepsze laptopy 2020: Microsoft Surface Laptop 3

To jest Surface Laptop 3, aby pokazać, jak będzie wyglądał Surface Laptop 4.
: Amelia Holowaty Krales / The Verge

Nie oznacza to oczywiście, że nie ma się czym ekscytować. Ulepszenia chipów to wciąż wielka sprawa. Jednym z naszych głównych zarzutów dotyczących zarówno 13,5-calowych, jak i 15-calowych modeli Surface Book 3 było to, że ich żywotność baterii nie była świetna w porównaniu z konkurencją. 15-calowy model również napotkał pewne problemy z wydajnością podczas naszych testów. Miał poważne problemy z odtwarzaniem filmów 4K 60 fps i zakończeniem eksportu multimediów. Będzie wspaniale, jeśli nowe chipy będą w stanie rozwiązać niektóre z tych wad.

Nie winiłbym Microsoftu za to, że nie dokonał przeglądu projektu; ludzie to lubią i po co naprawiać to, co nie jest zepsute? Ale jak zauważyłem w mojej recenzji Surface Book 3, tylko tak długo, jak wygląd linii Surface może pozostać aktualny. Na całym rynku ramki laptopów kurczą się, obudowy stają się lżejsze, a klienci oczekują eleganckiego i nowocześniejszego klimatu zarówno od produktów z wyższej półki, jak i ze średniej półki. Projekt Surface Laptop nigdy nie był brzydki, ale ponieważ Dell XPS i HP Spectre wciąż ewoluują, martwię się, że nie potrwa to zbyt długo, zanim wygląd linii Surface zostanie pozostawiony w tyle.

Wszystko, co zostało powiedziane: na tym etapie wciąż są plotki, więc potraktuj je z przymrużeniem oka. Na pewno poinformuję cię, gdy otrzymamy bardziej konkretne informacje o tym nadchodzącym urządzeniu, miejmy nadzieję, że raczej wcześniej niż później.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook