Nowości

Microsoft Surface Pro X: nowy procesor SQ2 i opcja koloru platynowego

Firma Microsoft aktualizuje dziś swoje urządzenie Surface Pro X z procesorem ARM za 1499 USD. Duże nowe dodatki to zaktualizowany procesor SQ2 i klasyczna opcja koloru platyny, którą można znaleźć na innych urządzeniach Surface firmy Microsoft. Zaktualizowany procesor powinien poprawić wydajność w różnych aplikacjach, a Microsoft obiecuje również do 15 godzin pracy na baterii.

Procesor SQ2 to główna zmiana wewnętrzna, a Microsoft po raz kolejny współpracował z Qualcomm nad dostosowaniem go do Pro X. Jest to zasadniczo wariant najnowszego Snapdragon 8cx Gen 2 5G firmy Qualcomm, bez obsługi 5G.

Microsoft używa również tego samego 13-calowego wyświetlacza PixelSense (2880 x 1920) z zeszłorocznego modelu, do 16 GB pamięci RAM i do 512 GB pamięci. Są też dwa porty USB-C, port Surface Connect, port nano SIM do gigabitowej łączności LTE i wymienna pamięć SSD.

Nowy Surface Pro X firmy Microsoft.

Niewiele więcej się zmieniło w tym odświeżonym modelu, ale wariant kolorystyczny platyny oznacza również, że pojawiły się nowe klawiatury sygnowane. Microsoft dostarczy srebrne, niebieskie i czerwone kolory z tym samym wbudowanym miejscem na pióro Surface Slim Pen, które pojawiło się w oryginalnej czarnej wersji w zeszłym roku. Nadal będziesz mógł wybrać wariant w kolorze czarnym.

Microsoft nie obiecuje jednak żadnych wielkich obietnic, w jaki sposób nowy procesor SQ2 poprawi wydajność w Surface Pro X. Napotkaliśmy kilka problemów ze zgodnością aplikacji z oryginalnym Surface Pro X, ale Microsoft ujawnił na początku tego tygodnia, że ​​pracuje nad obsługą emulacji aplikacji x64 dla systemu Windows na ARM.

Nowe kolory klawiatury Surface Pro X.

Ta nowa obsługa aplikacji pozwoli Surface Pro X na uruchamianie wszystkich aplikacji Windows, niezależnie od tego, czy są to 32- czy 64-bitowe natywne ARM, czy x86. Microsoft rozpocznie testowanie tej obsługi emulacji w listopadzie i możemy spodziewać się, że pojawi się w aktualizacji systemu Windows w przyszłym roku.

Ten zaktualizowany Surface Pro X jest dostępny w przedsprzedaży już dziś, począwszy od 1499 USD, a wysyłka rozpocznie się 13 października. Obecnie dostępne są cztery modele Pro X dla konsumentów:

  • Surface Pro X – procesor SQ1, 8 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci SSD: 999 $
  • Surface Pro X – procesor SQ1, 8 GB pamięci RAM, 256 GB pamięci SSD: 1299 $
  • Surface Pro X – procesor SQ2, 16 GB pamięci RAM, 256 GB pamięci SSD: 1499 $
  • Surface Pro X – procesor SQ2, 16 GB pamięci RAM, 512 GB pamięci SSD: 1799 $

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook