Różności i nowinki technologia

Microsoft twierdzi, że cenzura „Tank Mana” Binga była ludzkim błędem

W wyszukiwarce Microsoftu Bing, szukając „Tank Man”, kultowej postaci z protestów na placu Tiananmen w Chinach w 1989 r., przez część piątku nie znaleziono żadnych zdjęć w Stanach Zjednoczonych. Vice był w stanie osiągnąć te same wyniki w Stanach Zjednoczonych i usłyszał od wielu użytkowników z innych krajów, którzy napotkali ten sam problem.

Co dziwniejsze, wyszukiwanie „Tank Man” lub „Tiananmen Square Tank Man” przyniosło normalne wyniki wyszukiwania w Bing, to tylko obrazy, których w tajemniczy sposób brakowało. Gdy Pogranicze skontaktował się z Microsoft w celu uzyskania wyjaśnień, powiedział „Wynika to z przypadkowego błędu ludzkiego i aktywnie pracujemy nad jego rozwiązaniem”.

Wyniki wyszukiwania dla „Tank Man” po wypadku.

Jest to niestety wypadek w czasie, biorąc pod uwagę, że 4 czerwca 2021 roku przypada 32. rocznica protestów prowadzonych przez studentów w Chinach – powstania w odpowiedzi na zmiany w kraju, które spotkało się z karabinami szturmowymi, czołgami i masakrą. Microsoft w końcu przywrócił wyniki do konkretnego wyszukiwania, chociaż nadal wyraźnie brakuje dobrze znanego obrazu. Dodanie wzmianki o „Tiananmen” lub „Tiananmen Square” powoduje jednak to, czego można się spodziewać. Nie jest jasne, dlaczego Bing miałby ważyć ogólne obrazy czołgów bardziej niż słynną historię wizualną, ale skontaktowaliśmy się z Microsoftem, aby sprawdzić, czy to normalne.

Wyniki wyszukiwania dla „Tank Man” po tym, jak Microsoft rozwiązał problem.

Obecność Binga w Chinach jest nieco skomplikowana. Wyszukiwarka zniknęła z kraju na prawie jeden dzień w 2019 r., prawdopodobnie dlatego, że China Unicom, państwowa firma telekomunikacyjna, otrzymała rozkaz zablokowania jej, zgodnie z Czasy finansowe. Microsoft nie ujawnił przyczyny awarii, ale usługa została ostatecznie przywrócona.

Google doświadczyło problemów ze zmodyfikowaną wersją wyszukiwarki Google dla Chin, ale spotkało się z ostrym sprzeciwem ze strony pracowników i amerykańskich organów regulacyjnych dotyczących tego, w jaki sposób produkt może wpłynąć na użytkowników w tym kraju.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook