GryOprogramowanieRTV

Microsoft ujawnia, jak Halo Infinite będzie wyglądać na ultraszerokich monitorach 32: 9 i innych zaletach komputerów PC

Microsoft ma coś w rodzaju historii zaniedbania gier na PC, ale stara się to zmienić w wielkim stylu – obiecując swój flagowy produkt Aureola Nieskończony będzie wyglądać jak natywna gra na PC, gdy pojawi się jeszcze w tym roku. Od wielu miesięcy wiedzieliśmy, że nie byłaby to zabójcza aplikacja Xbox Series X, ale Microsoft stara się, aby gracze PC poczuli się również jak obywatele pierwszej klasy, dzięki funkcjom tak wybiegającym w przyszłość, jak obsługa super-ultrawide 32: 9 monitory takie jak Samsung Odyssey G9, które testowałem pod koniec zeszłego roku.

Dziś rano dowiedzieliśmy się, że gra będzie obsługiwać ultraszerokie monitory, a także potrójne skróty klawiszowe, zaawansowane opcje graficzne oraz zarówno grę krzyżową, jak i cross-progresję między Xbox i komputerami z systemem Windows. Ale tego wieczoru Halo Waypoint blog poszedł znacznie głębiej, ujawniając, co Nieskończony będzie wyglądać jak 32: 9 i szereg innych przyjaznych dla graczy szczegółów, takich jak możliwość regulacji pola widzenia do 120 stopni – oraz możliwość hostowania własnego serwera sieciowego dla wielu graczy w sieci LAN!

W mojej recenzji Samsung Odyssey G9 narzekałem, jak nawet te gry zrobić wsparcie 32: 9 zazwyczaj wygląda nienormalnie, dziko rozciągnięte z każdej strony, zapewniając kilkanaście przykładów tego, jak nieprawidłowo dostosowują kształt i krzywiznę okna, które otwierają do świata gry 3D. Ale Halo Infinite Mike Romero, kierownik ds. Rozwoju na PC, mówi, że gra została zaprojektowana tak, aby obsługiwać dowolne rozmiary okien i może dopasować HUD, menu, a nawet przerywniki w grze do szerszych proporcji.

„W całym studiu są dziesiątki osób, które musiały włożyć wiele wysiłku, aby wspierać coś w rodzaju ultrawide przez całą grę i jestem bardzo podekscytowany, mogąc powiedzieć, że myślę, że będziemy mieć jedne z najlepszych ultrawide wsparcia, jakie kiedykolwiek widziany w grze ”, chwali się Romero.

Patrząc na to Halo Infinite obrazy w formacie 32: 9, nie od razu jest dla mnie jasne, że Microsoft rozwiązał problem 32: 9 – patrząc na przykład na wzgórze po prawej stronie tego obrazu poniżej, wydaje się, że świat gry nadal może wydawać się nieco przekrzywiony i wypaczony.

Ale jasne jest, że w ten sposób zobaczysz znacznie więcej świata gry naraz, jeśli jesteś jednym z nielicznych, którzy przeszli na ultraszeroki monitor – i oczywiście masz komputer PC wystarczająco mocny, aby go obsługiwać. .

Oto krótka lista wszystkich korzyści związanych z komputerami PC, które obiecuje Microsoft:

 • Gra w sieci LAN, hostowanie lokalnego serwera dla wielu graczy na PC, do którego można dołączyć zarówno z PC, jak i Xbox
 • Crossplay, ograniczając mecze rankingowe do typu wejścia, a nie konsoli kontra PC, z zabezpieczeniem przed oszustwami po stronie serwera
 • Regulowane FOV (do 120 stopni) zarówno na PC, jak i na konsoli
 • Obsługa myszy i klawiatury na PC i konsoli
 • Potrójne wiązania klawiatury i myszy
 • Ustawienia jakości wizualnej do ultra presetów na PC, z indywidualnymi ustawieniami jakości tekstur, głębi ostrości, antyaliasingu itp.
 • Opcje wysokiej częstotliwości odświeżania
 • Obsługa ultraszerokich monitorów 21: 9, 32: 9 i nie tylko na PC
 • Minimalne i maksymalne ustawienia liczby klatek na sekundę na PC
 • Stałe i dynamiczne opcje skalowania rozdzielczości na PC
 • Opcjonalny pełny ekran bez obramowania na PC
 • Nakładka FPS i ping na PC
 • Zaproszenia do trybu wieloosobowego poza grą umożliwiają dołączanie do gier za pośrednictwem Xbox Live, Discord i Steam

Tak jak mój kolega Tom Warren zauważa, jest jeszcze więcej do nauczenia się, na przykład, czy gra będzie obsługiwać funkcje zależne od GPU na PC, takie jak DLSS zwiększający liczbę klatek firmy Nvidia, śledzenie promieni i inne.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook