GryOprogramowanie

Microsoft ujawnia nowy sklep Microsoft Store dla systemu Windows 11, a także aplikacje na Androida

Windows 11 jest prawdziwy, a Microsoft właśnie ujawnił zupełnie nowy sklep z aplikacjami, który będzie się z nim zgadzał – co może być wielką sprawą, widząc, jak poprzednie wersje tego pomysłu nigdy tak naprawdę się nie przyjęły. Będzie się nazywać Microsoft Store, a nie Windows Store, tak jak miało to miejsce od czasu rebrandingu w 2017 roku.

Oto niektóre z pierwszych obrazów nowego Sklepu, a teraz dodajemy do tego posta więcej zrzutów ekranu i szczegółów. Podczas gdy system Windows 11 został całkowicie przeciek w połowie czerwca, wyciek ten w szczególności się pojawił. nie zawierać jakiekolwiek spojrzenie na zaktualizowany sklep z aplikacjami, więc myślę, że nie możesz się doczekać, jak to może wyglądać!

Panos Panay z Microsoftu mówi, że programiści będą teraz mogli zatrzymać 100 procent swoich przychodów „jeśli wprowadzą własny silnik handlu” – w przeciwieństwie do sklepów z aplikacjami Apple i Google, które zazwyczaj pobierają 30 procent przychodów programistów i nalegają na ich własne platformy płatnicze i zakupy w aplikacji.

Kolejna ogromna niespodzianka: nowy sklep Microsoft Store będzie zawierał również aplikacje na Androida, które można natywnie uruchamiać na komputerze z systemem Windows 11 dzięki partnerstwu z Amazon. Sklep Amazon Appstore będzie działał w sklepie Microsoft Store i będziesz mógł je przeciągać i przypinać obok tradycyjnych aplikacji Windows na swoim komputerze.

Aplikacje na Androida w sklepie z aplikacjami systemu Windows 11.

Aplikacja na Androida obok Windowsa.

Od kwietnia wiemy, że Microsoft mógł planować w tym roku remont swojego sklepu z aplikacjami dla systemu Windows i jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach: czy rzeczywiście będzie otwarty dla wszystkich aplikacji i da deweloperom to, czego chcą i potrzebują? Firma była nawiedzana przez swoją pierwotną wizję platformy uniwersalnej systemu Windows (UWP) już od czasu Windows 8, kiedy to zaprojektowała sklep wyraźnie, aby pomieścić tę nową odmianę aplikacji wieloplatformowych zamiast starszych programów Win32, które mieli programiści i wielu użytkowników. woleć.

Firma w końcu pogrzebała marzenie UWP w 2019 roku, informując, że zaakceptuje natywne gry Win32 w swoim sklepie, i przez lata wypróbowała wiele innych taktyk, aby przyciągnąć programistów – w tym zmienione zasady, które pozwalają programistom aplikacji zachować 95 procent przychodów z aplikacji , a ostatnio 88 procent przychodów z ich gier. Próbowano również oddzielić interfejsy API, aby aplikacje Win32 mogły korzystać z nowoczesnych funkcji systemu Windows.

Ale pod koniec dnia sklep z aplikacjami Microsoftu nigdy nie zrobił dla siebie naprawdę przekonującego argumentu, do tego stopnia, że ​​prosty menedżer pakietów wprowadzony przez Microsoft w maju ubiegłego roku wydawał się powiewem świeżego powietrza. Być może sklep z Windowsem 11 też to zrobi.

Rozwijanie… dodajemy więcej do tego posta, ale możesz śledzić wraz z naszym Blog na żywo w systemie Windows 11 aby otrzymywać wiadomości jeszcze szybciej.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook