Różności i nowinki technologia

Microsoft wprowadza aplikacje na Androida do systemu Windows 11 za pomocą sklepu Amazon Appstore

Microsoft wprowadza aplikacje na Androida do systemu Windows 11. Gigant oprogramowania ujawnił swój niespodziankowy dodatek do systemu Windows 11 podczas dzisiejszego specjalnego wydarzenia dotyczącego systemu Windows. Aplikacje na Androida będą działać natywnie w systemie Windows 11 i będzie można je pobrać z nowego Sklepu Windows dołączonego do systemu operacyjnego.

Microsoft twierdzi, że korzysta ze sklepu Amazon Appstore, aby przenieść aplikacje na Androida do systemu Windows 11. Aplikacje będą dostępne bezpośrednio w nowym sklepie Windows i obsługiwane przez technologię Intel Bridge. Aplikacje na Androida w systemie Windows 11 można przypiąć do paska zadań lub przypiąć obok tradycyjnych aplikacji systemu Windows.

Aplikacje na Androida w Sklepie Windows.

Aplikacje na Androida w systemie Windows 11 są oczywistą odpowiedzią na postępy Apple dzięki chipom M1 i uruchamianiu aplikacji iOS na macOS. Chociaż istnieje wiele internetowych odpowiedników aplikacji mobilnych, często są one słabe, a niektóre aplikacje, takie jak Snapchat, Ring, Venmo, Roomba i większość aplikacji do automatyzacji domu, nie są dostępne w Internecie.

Microsoft zademonstrował dziś aplikacje takie jak TikTok działające w systemie Windows 11. Sklep Windows, który pokazał Microsoft, zawiera listę Ring, Yahoo, Uber i innych, więc prawdopodobnie zobaczymy pełny dostęp do Appstore Amazona. Ale nie jest jasne, ile istniejących urządzeń będzie obsługiwać aplikacje na Androida z systemem Windows 11 i partnerstwem z Intelem.

Aplikacje na Androida na PC.

To zaskakujące ogłoszenie jest zgodne z pierwotnymi planami Microsoftu, aby umożliwić programistom Windows przerobienie istniejących aplikacji dla systemu Windows w 2015 roku. Projekt Astoria, jak nazwał go Microsoft, był metodą, która miała na celu przekonanie programistów do przeniesienia aplikacji i ułatwienia tego. Plan ostatecznie rozpadł się niecały rok później, a Microsoft przyznał, że posiadanie „dwóch technologii pomostowych do przenoszenia kodu z mobilnych systemów operacyjnych do systemu Windows jest niepotrzebne”.

Microsoft od lat bawi się pomysłem uruchamiania aplikacji na Androida w systemie Windows natywnie od lat, a firma eksperymentowała z pomysłem umieszczania aplikacji na Androida w Windows Store tuż przed premierą Windows 10. Zamiast tego Microsoft posunął się naprzód, próbując przekonać programistów do przyjęcia swojej nieudanej platformy Universal Windows Platform.

Integracja aplikacji na Androida bezpośrednio z systemem Windows to znacząca zmiana, zwłaszcza że firma preferuje Twój telefon jako metodę wypełniania luki między Androidem a Windows. Microsoft od lat traktuje Androida jako mobilną wersję systemu Windows, a teraz te same aplikacje mobilne będą działać bezpośrednio w systemie Windows 11.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook