GryNowości

Microsoft wprowadza funkcję Xbox Auto HDR do systemu Windows

Microsoft planuje automatyczne dodanie obsługi HDR do ponad 1000 gier na PC. Producent oprogramowania testuje teraz nową funkcję Auto HDR w systemie Windows 10, która działa tak samo, jak na najnowszych konsolach Xbox Series S i X. Włączenie Auto HDR doda wysoki zakres dynamiki (HDR) do dużej liczby gier DirectX 11 i DirectX 12, o ile masz zgodny monitor HDR.

„Podczas gdy niektóre studia gier opracowują dla komputerów do gier HDR, opracowując swoje gry natywnie pod kątem HDR, Auto HDR na komputery PC będzie obsługiwać gry obsługujące tylko DirectX 11 lub DirectX 12 SDR i inteligentnie rozszerzać zakres kolorów / jasności do HDR” – mówi Hannah Fisher, menedżer programów DirectX w firmie Microsoft. „To bezproblemowa funkcja platformy, która zapewnia niesamowite nowe wrażenia w grach, które w pełni wykorzystują możliwości monitora HDR”.

Auto HDR w Gears 5.
Obraz: Microsoft

Automatyczny HDR można włączyć w najnowszej wersji testowej systemu Windows 10 (21337) wydanej dzisiaj dla niejawnych testerów systemu Windows. Powinien być włączony automatycznie lub możesz go przełączyć w części ustawień wyświetlania. Auto HDR jest na razie w wersji zapoznawczej i nie wszystkie najlepsze gry DirectX 1 będą go jeszcze obsługiwać. Microsoft pracuje również nad optymalizacją wydajności i rozwiązaniem niektórych problemów, a firma przyznaje, że „Auto HDR wymaga pewnej mocy obliczeniowej GPU do wdrożenia”.

Oprócz funkcji Auto HDR najnowsza wersja testowa systemu Windows 10 zawiera również ulepszenia wirtualnych pulpitów, aktualizację układu Eksploratora plików, a nawet pewne zmiany we wbudowanych aplikacjach, takich jak Notatnik.

Nowy układ Eksploratora plików.

Zmiany pulpitu wirtualnego w systemie Windows 10.

Windows 10 wkrótce będzie zawierał niestandardowe tła dla każdego pulpitu wirtualnego, z możliwością łatwej zmiany kolejności pulpitów. Microsoft dodaje również dodatkowe wypełnienie między elementami w Eksploratorze plików. Dostępny jest teraz tryb kompaktowy z klasycznym trybem Eksploratora plików, a nowy widok jest nieco bardziej zoptymalizowany pod kątem dotyku.

Notatnik ma teraz nową ikonę i będzie aktualizowany za pośrednictwem Microsoft Store. Firma Microsoft aktualizuje również aplikacje, które dołącza do systemu Windows 10, w celu uwzględnienia Windows Terminal i Power Automate Desktop.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook