RTV

Microsoft wyrzuca Cortanę z możliwości uruchamiania systemu Windows 11

Moja praca wymaga ode mnie konfiguracji kilku komputerów z systemem Windows tygodniowo. Oznacza to, że kilka razy w tygodniu muszę słyszeć:

“Cześć! Jestem Cortana i jestem tutaj, aby pomóc. Małe logowanie tutaj, dotyk Wi-Fi tam, a Twój komputer będzie gotowy na wszystko, co planujesz.

Wpisałem to z pamięci, bo ciągle odbija się to echem w mojej głowie. Nie mogę przed tym uciec. To zmora mojego istnienia. Nie chcę używać Cortany. Nie chcę, aby Cortana pomagała mi uruchamiać kilka komputerów w tygodniu. Proszę, Cortana, zostaw mnie w spokoju. Ale przez lata moje narzekania były krzykiem w pustkę, której Microsoft nie słyszał.

Dlatego jestem trochę zbyt podekscytowany jedną z małych ogłoszeń, które właśnie ogłosił Microsoft. Jeśli zajrzysz na stronę specyfikacji systemu Windows 11 firmy, zobaczysz jedną piękną, chwalebną linię: „Cortana nie będzie już uwzględniana w pierwszym środowisku rozruchowym ani przypięta do paska zadań”.

Tak, Windows 11 ma też wiele innych nowych rzeczy. Możesz teraz dawać twórcom napiwki, nadchodzą aplikacje na Androida, układy snapów wyglądają fajnie itp. Ale jeśli poprzednie wersje systemu Windows są jakąkolwiek wskazówką, rozwiązanie tych funkcji zajmie trochę czasu. Nadchodzi koniec butów Cortany. Dzień 1. Nie mogę się doczekać. To najbardziej godne świętowania zapowiedź dnia.

Nie ma Cortany na tym pasku zadań, prawda?

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook