Gry

Miliony rozdają 1 milion dolarów – ale kto jest prawdziwym zwycięzcą?

Millions to nowy startup z wielką obietnicą: po prostu wybierz sześć liczb na swojej stronie internetowej i postępuj zgodnie z instrukcjami Konto @Millions na Twitterzei możesz wygrać 1 milion dolarów.

To też nie jest jakiś rodzaj oszustwa: jest finansowany przez te same wielkie nazwiska, takie jak Biz Stone (jeden ze współzałożycieli Twittera), Joey Zwillinger (współzałożyciel Allbirds), Dave Gilboa i Neil Blumenthal (współzałożyciele i prezesi Warby Parker), Jeff Raider (który pomógł założyć zarówno Warby Parker, jak i Harry’s) i Daniel Greenberg (który pomógł założyć wirusową firmę internetową MSCHF). A firma – której rzeczywisty zespół na razie pozostaje anonimowy – zrobi 10 losowań na loterii o wielką nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów.

Brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe. Darmowy milion dolarów gratisowy prowadzony przez anonimowy nowy internetowy startup, a wszystko to za samo śledzenie ich na Twitterze?

Cóż, to dlatego, że w pewnym sensie: Miliony nie obiecują oddania 1 miliona dolarów. Skutecznie prowadzi standardową loterię typu pick-six, podobną do loterii Powerball lub Mega Millions. Jeśli ktoś faktycznie wygra tę loterię, firma zapłaci.

Ale okazuje się, że to duży Jeśli. W rzeczywistości loteria Millions jest dużo, dużo trudniejsze do wygrania niż nawet największe gry w świecie rzeczywistym, ponieważ użytkownicy wybierają sześć piłek z zakresu 1-99, zamiast 1-69 lub 1-70 basenów, których wymagają tradycyjne gry.

Nie jest to idealny analog, ponieważ zarówno Powerball, jak i Mega Millions mają graczy dopasowujących pięć piłek, a następnie poprawnie odgadują liczbę 1-26 lub 1-25 Powerball / Mega Ball, zamiast prostego formatu pick-six, ale szanse mówią dla siebie. Zwycięstwo w kumulacji Powerball to około jedna szansa na 292201338. Wygrana główna w loterii Mega Millions to jedna na 302,575,350.

Jak wygrać jackpot 1 miliona dolarów w milionach? Jeden na 1120529256. Mówiąc matematycznie, Twoja szansa na wygranie dużej loterii (i tak już nieskończenie małej) jest wciąż bliska trzy razy bardziej prawdopodobne jako wygranie jackpota w milionach.

Oczywiście organizatorzy Millions wydają się być tego świadomi: zapytani o niskie szanse, organizatorzy Millions powiedzieli The Verge że „szanse na zdobycie nagrody tygodnia są niewielkie. Ale hej, wszystko to kosztuje to śledzenie na Twitterze! ”

Patrząc na oficjalne zasady, nagroda w wysokości 1 miliona dolarów nie jest nawet wymieniona jako „główna nagroda” konkursu. Jest to drugorzędna, cotygodniowa nagroda, którą firma przyzna, jeśli – i tylko wtedy – ktoś trafi ponad jedną na miliard trafień wszystkich sześciu liczb w jednym z 10 cotygodniowych losowań. Jeśli nie ma szans, że wielu zwycięzców w jakiś sposób trafi tę liczbę, zostanie ona podzielona.

„Prawdziwa” nagroda to znacznie skromniejsze 10 000 dolarów, które zostaną losowo przyznane jednemu z uczestników pod koniec 10 tygodni – z pewnością spora nagroda, ale daleka od 1 miliona dolarów.

Różnica polega oczywiście na tym, że nawet przy kursach milionowych wynoszących jeden na miliard nadal można w nim uczestniczyć. Zakup losu na loterię kosztuje 2 dolary; udział w konkursie Millions jest bezpłatny – a przynajmniej darmowy pod względem rzeczywistych pieniędzy.

Więc po co się przejmować? Cóż, ponieważ wydaje się, że prawdziwym celem Millions jest zbudowanie marki i obecności na Twitterze dla nowej firmy. Wstępne rozdanie w wysokości 1 000 000 $ to tylko teoretyczny punkt wyjścia; jak wyjaśnia strona: „Miliony buduje produkty, które dają ludziom pieniądze. @Millions to pierwsze takie doświadczenie ”. Firma już od kilku tygodni rozdaje mniejsze nagrody na Twitterze w ramach miękkiej premiery.

W gruncie rzeczy, wielkie podarunki Miliony to tylko kolejna standardowa loteria – ale zamiast kupować los za gotówkę, płacisz za pomocą obserwatora na Twitterze i swoich danych kontaktowych, cennych danych, które firma może wykorzystać, aby pomóc zbudować swoją markę i uruchomić przyszłość produkty w dół.

Miliony mogłyby z łatwością podzielić to pierwsze przedsięwzięcie na setki tysięcy, jeśli nie miliony obserwujących na Twitterze, a wszystko to za niewielki koszt 10 000 USD. I łatwo jest wyobrazić sobie przyszłe loterie, które następnie wykorzystają tę bazę użytkowników do innych przedsięwzięć, które mogą faktycznie przynieść pieniądze.

Oczywiście ktoś może wygrać nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów. Miliony wykonują 10 rysunków, po jednym co tydzień przez następne dziesięć tygodni. W zależności od tego, jak popularna jest usługa i jak wszyscy mają szczęście, ktoś może faktycznie otrzymać zapłatę. Ale szanse z pewnością nie są dla nikogo korzystne – to znaczy z wyjątkiem Milionów.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook