NowościOprogramowanie

Mint otrzymuje nowe funkcje śledzenia subskrypcji i zarządzania transakcjami

Mint, bezpłatna aplikacja do finansów osobistych firmy Intuit, otrzymała dzisiaj aktualizację, dodając więcej zautomatyzowanych funkcji, takich jak śledzenie subskrypcji i nowe „statystyki”, dzięki którym będziesz informowany o tym, gdzie wydawane są Twoje pieniądze, Szybka firma raporty. Nowe funkcje Mint mogą zbliżyć go bardziej do konkurencji ze strony banków i firm takich jak Google, które od lat depczą mu po piętach dzięki wbudowanym funkcjom śledzenia budżetu i innym usługom.

Główną funkcją mennicy jest śledzenie wydatków poprzez automatyczne sortowanie transakcji na podstawie typu. Po podłączeniu konta czekowego lub oszczędnościowego Mint może zacząć przeglądać zakupy, aby zobaczyć, ile wydaje się w kategoriach takich jak artykuły spożywcze, elektronika czy gaz. Stamtąd możesz utworzyć budżet, ustawiając limit dla każdej kategorii, a Mint może zobaczyć, kiedy przekroczysz lub ile pozostało do wydania w miesiącu. Automatyczna kategoryzacja Mint nie jest idealna, ale oszczędza czas w porównaniu z ręcznym oznaczaniem każdej transakcji.

Zaktualizowana aplikacja Mint na iPhone’a.
Obraz: Intuit

Nowe funkcje w dzisiejszej aktualizacji (pojawiające się jako pierwsze w aplikacji na iOS) przenoszą elementy internetowej wersji Mint na urządzenia mobilne. W zaktualizowanej aplikacji Mint użytkownicy będą mogli zbiorczo edytować etykiety transakcji i przeglądać miesięczne wydatki w porównaniu z poprzednim rokiem. Mint zyskuje również możliwość automatycznego śledzenia subskrypcji i informowania użytkowników o wzroście cen. Intuit zaczyna również integrować TurboTax z Mint, zaczynając od śledzenia tegorocznego zwrotu podatku. Intuit ma nadzieję, że w pewnym momencie w przyszłości informacje Mint zostaną przesłane z powrotem do TurboTax, aby ułatwić korzystanie z oprogramowania do rozliczania podatków. Szybka firmaraport.

Zmiany te mogą wydawać się niewielkie, ale nadążanie za funkcjami innych aplikacji do finansów osobistych, takich jak Digit, banków internetowych, takich jak Simple, i ofert większych instytucji, takich jak Chase lub Wells Fargo, jest dużą częścią utrzymania aktualności Mint. Konkurencja zaczęła pochodzić również spoza świata finansów i bankowości. Niedawno odnowiona wersja Google Pay Google łączy płatności peer-to-peer i portfel kart, które pierwotnie oferowała aplikacja, z wieloma funkcjami podobnymi do Mint do śledzenia wydatków. Tymczasem Apple oferuje śledzenie wydatków posiadaczom kart Apple Card w aplikacji Apple Wallet.

Aktualizacja Mint powinna trafić dziś na iPhone’y, a wersja Androida pojawi się za „około miesiąca”. Jeśli interesują Cię inne solidne aplikacje do budżetowania, możesz sprawdzić niektóre z nich The VergeUlubione typy tutaj.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook