GryNowości

Mobilne kontrolery do gier bez przycisków to potworności, które możesz teraz kupić

Zapytaj prawie każdego, kogo znasz, a prawdopodobnie się zgodzą: wszystkie dobre kontrolery mają co najmniej jeden przycisk. Kto może się z tym nie zgodzić? Nikomu nie powinieneś ufać – plus kilku producentów, w tym znane marki, takie jak Anker i HyperX, którzy zaczęli tworzyć kontrolery do Twojego telefonu, które w ogóle nie mają żadnych przycisków.

Te dziwne nowe gadżety nie ułatwią sterowania grami za pomocą elementów sterujących na ekranie, chociaż nie są one całkowicie bezcelowe dla osób, które grają PUBG i kilka innych mobilnych hitów, które nie mają oficjalnej obsługi kontrolera.

Kontroler Anker PowerCore Play 6K to w zasadzie bank energii 36 $ 6,700 mAh, który jest uformowany w kształt uchwytu kontrolera. Wyglądaj, jak chcesz, a nie znajdziesz ani jednego przycisku. Ale Anker, który zaczął tworzyć niedrogie banki mocy, pochyla się nad baterią, więc nie musisz się martwić, że podczas gry się wyczerpią.

To 6700 mAh dodatkowego soku powinno zapewnić Twojemu telefonowi dwa do trzech wkładów doładowania i obsługuje do 15 W mocy wyjściowej na telefony z Androidem przez port USB-C i do 12 W na iPhone’y lub inne urządzenia, które chcesz ładować za pomocą portu USB-A. Biorąc pod uwagę, że granie w gry może powodować nagrzewanie się telefonu, ma on wbudowany wentylator, który odprowadza ciepło. To fajne, ale myślę, że poproszę kilka przycisków.

Sprzęgło ChargePlay firmy HyperX obsługuje bezprzewodowe ładowanie Qi i ma wymienną baterię 3000 mAh.
HyperX

Sprzęgło ChargePlay firmy HyperX to kolejne urządzenie w kształcie kontrolera, które zajmuje się tylko utrzymywaniem telefonu doładowanego i wygodniejszym do trzymania podczas gry. W przeciwieństwie do Anker, ten obsługuje bezprzewodowe ładowanie Qi oprócz ładowania przewodowego.

Ponadto bateria o pojemności 3000 mAh na sprzęgle ChargePlay jest przymocowana magnetycznie i można ją wyjąć, co jest miłym akcentem, ponieważ nie wyobrażam sobie zbyt wielu ludzi, którzy chcieliby nosić baterię w kształcie bumerangu, gdy nie grają. Ten kosztuje 59,99 $, a to dużo jak na kontroler bez przycisków. Ale jeśli cenisz sobie wymienną baterię zamiast wbudowanego wentylatora Ankera, warto to sprawdzić.

Jak wspomniałem wcześniej, te uchwyty mają różne konstrukcje, w których priorytetem jest więcej niż tylko żywotność baterii, szczególnie dla tych, którzy grają głównie w gry, które nie mają solidnej natywnej obsługi kontrolera. Jeśli chcesz zobaczyć inne potworności na Amazon, po prostu wyszukaj „gamepady grzejnikowe” i przygotuj się na niesamowite renderowanie grafiki, takie jak ten poniżej, który pokazuje, że Twój telefon odpala.

Miejmy nadzieję, że uchwyt gamepada w rzeczywistości tego nie robi.

To prawda, niektóre z tych opcji marek, o których nigdy nie słyszałem, idą o krok dalej niż uchwyty Anker lub HyperX, łącząc w pakiecie power bank, wentylator chłodzący i wyzwalacze z każdej strony, które naciskają na ekran telefonu tylko przez klikanie ich. (Przyciski, co za koncepcja!) Tak zasadniczo ograniczone, jak niektóre z tych fałszywych kontrolerów z kilkoma przyciskami lub bez nich, obecnie nie ma na rynku żadnego innego kontrolera, który mógłby dopasować intensywność tego modelu z realistycznym pistoletem uchwyty i wyzwalacze.

Te uchwyty wyglądają, jakby zostały stworzone na inny czas. Takie rzeczy byłyby radością 10 lat temu, kiedy popularność telefonów zaczęła rosnąć, a gry podobne do konsoli zaczęły legitymizować Androida i iOS jako platformy do gier.

Mają mniej sensu teraz, gdy Google Stadia i Microsoft xCloud są gotowe do zapewnienia prawdziwej jakości konsoli ze złożonymi schematami przycisków do telefonów współpracujących z kontrolerami, takimi jak Xbox One i DualShock 4 przez Bluetooth. Ponadto gamepady, takie jak XP5-X firmy PowerA, są przymocowane do twojego urządzenia za pomocą wytrzymałego klipsa do telefonu, zapewniają kompleksowy układ przycisków, i dostarczaj więcej soku w tym samym czasie. Jeśli chcesz elegancji, Kishi Razera cię tam zadomowił, choć wprawdzie za wyższą cenę.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook