NowościOprogramowanie

Mobvoi’s TicWatch Pro 3 ogłoszony z nowym chipem Snapdragon 4100 firmy Qualcomm

TicWatch Pro 3 to najnowszy smartwatch od Mobvoi i pierwszy smartwatch Wear OS, który korzysta z nowego Snapdragon Wear 4100 firmy Qualcomm, który obiecuje szybszą wydajność i lepszą żywotność baterii. Nowy smartwatch dodaje również możliwość śledzenia poziomu tlenu we krwi, oferuje aplikacje takie jak monitorowanie stresu TicZen i ma smuklejszą konstrukcję. Jest dostępny od dzisiaj za 299,99 USD (289,99 GBP / 299,99 EUR).

Wyróżniającą specyfikacją Pro 3 jest procesor Snapdragon Wear 4100, który jest pierwszą dużą aktualizacją, którą Qualcomm wprowadził do swojego nadającego się do noszenia chipsetu od czasu Wear 3100 w 2018 roku. Według Qualcomm, procesor i pamięć nowego chipsetu są o 85 procent szybsze, a jego GPU 2,5 razy szybciej i zużywa około 25 procent mniej energii. Mobvoi sparował chip z 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci i większą baterią 577 mAh w porównaniu z oryginalnym TicWatch Pro. (Technicznie nie było TicWatch Pro 2, chociaż Mobvoi wydało drobne aktualizacje dla oryginalnego Pro.)

Konstrukcja z dwoma wyświetlaczami powraca z TicWatch Pro.
: Mobvoi

Większa bateria w połączeniu z bardziej energooszczędnym chipsetem oznacza, że ​​Mobvoi jest w stanie wypowiadać się na temat żywotności baterii TicWatch Pro 3. Podobnie jak oryginalny TicWatch Pro, Pro 3 ma dwa wyświetlacze: OLED i niski pobór mocy zawsze -na wyświetlaczu FSTN. Wyświetlacz o niskim poborze mocy znajduje się na górze i staje się przezroczysty, gdy używasz głównego wyświetlacza OLED. Możesz przełączać się między nimi za pomocą ruchu nadgarstka.

Firma twierdzi, że z trybu inteligentnego zegarka dostaniesz do 72 godzin lub aż 45 dni, jeśli używasz go w „trybie podstawowym”, który wykorzystuje wyświetlacz o niskim poborze mocy i wyłącza większość inteligentnych funkcji zegarka (bez monitorowania snu, tętna i nasycenia tlenem krwi, które nadal działają). Pomimo większej baterii, TicWatch Pro 3 okazuje się nieco cieńszy niż oryginalny TicWatch Pro. Nie ma obsługi LTE, tak jak widzieliśmy w TicWatch Pro LTE.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, Mobvoi wprowadza szereg nowych aplikacji wraz z TicWatch Pro 3. Jest TicOxygen do śledzenia poziomu nasycenia krwi tlenem, TicZen do pomiaru stresu i TicBreathe, który pomaga kontrolować poziom stresu, jeśli staną się zbyt wysokie . TicHearing to nowa aplikacja, która wykrywa, kiedy w Twoim otoczeniu może być niebezpiecznie głośno. Mobvoi twierdzi, że jego aplikacja TicPulse ma teraz lepsze śledzenie tętna, a TicSleep działa teraz, gdy zegarek jest w trybie Essential o niskim poborze mocy.

Smartwatch może śledzić szereg ćwiczeń.
: Mobvoi

TicExercise również zostało zaktualizowane i obsługuje teraz ponad 10 trybów treningu. Nowe tryby obejmują pływanie w basenie, wioślarstwo, eliptyczny, wspinaczkę górską, biegi przełajowe i aerobik, a Mobvoi twierdzi, że zegarek może automatycznie identyfikować ćwiczenia, które wykonujesz. TicWatch Pro 3 ma wodoodporność IP68, więc możesz go zabrać ze sobą na basen i jest wyposażony w silikonowy pasek na nadgarstek. Nie podobało nam się to oprogramowanie fitness, kiedy sprawdzaliśmy TicWatch E2 i S2, ponieważ nie oferowały one znacznej poprawy w stosunku do zwykłego Google Fit, więc zobaczymy, czy te aktualizacje wystarczą, aby zmienić nasze zdanie.

Oczywiście, jest to smartwatch Wear OS, TicWatch Pro 3 zawiera standardową gamę funkcji Google, takich jak obsługa Google Pay i Google Assistant.

Podczas gdy smartwatche Apple od kilku lat wydają się dopracowane i wyposażone w kompletne funkcje, ich konkurenci z Wear OS mają trudności z bezpośrednią konkurencją. W nadchodzących tygodniach będziemy testować TicWatch Pro 3, więc miej oko na naszą pełną recenzję.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook