Różności i nowinki technologia

Modder stworzył Nintendo 64, które jest mniejsze niż oryginalny kontroler

Zabranie starej konsoli i uczynienie jej tak małą, jak to tylko możliwe, jest ugruntowaną tradycją w społeczności moderskiej i może pojawić się nowy zwycięzca w wyścigu o maksymalne zmniejszenie Nintendo 64 (przez Wejście). GmanModz zredukował N64 do tego stopnia, że ​​jest mniejszy niż kontroler GameCube – i tylko nieznacznie większy niż wymagane wkłady.

Mod kontra kontroler N64
: GmanModz

Tak, naboje. To nie jest emulator, to rzeczywisty Nintendo 64, który został wycięty, przylutowany i zmodyfikowany w inny sposób, aby zmieścił się w podręcznym opakowaniu, wraz z ekranem, baterią i kontrolkami (joysticki pochodzą z Nintendo Switch, wybranego ze względu na ich niewielkie rozmiar).

Ekran o przekątnej trzech i pół cala jest mniejszy niż ten, do którego przywykłeś grając na N64 i ma rozdzielczość 320 x 240. Obudowa składa się z dwóch różnych tworzyw sztucznych, a tył jest bardziej ciepła. odporna – ważna kwestia, gdy używasz płyty głównej zaprojektowanej do umieszczenia w pojemnej konsoli domowej.

 płyty głównej Nintendo 64 w małej obudowie.

Aby zmieścić go w tak małej obudowie, płyta główna N64 musiała mieć odcięte wszystkie nieistotne części.
: GmanModz

Modder nie jest obcy w tworzeniu przenośnych wersji konsoli: zmodyfikowali ją również do formy inspirowanej Game Boy Advance SP (dwukrotnie). Jednak w przypadku tego moda postawili sobie wyzwanie: nie projektujcie na zamówienie żadnych tablic. Wewnątrz znajduje się kilka tablic innych firm, które były dostępne w internetowym sklepie z modami, ale nie zostały stworzone specjalnie dla tej wersji. GmanModz mówi, że miało to być „sprawiedliwe” wobec poprzedniego, najmniejszego rekordzisty N64.

W filmie przedstawiającym projekt, GmanModz przyznaje, że nie jest to najlepsze przenośne doświadczenie z Nintendo 64. Ale nie o to chodzi – chodziło o zrobienie najmniejszego przenośnego N64 i najwyraźniej to osiągnęli. „Żywotność baterii jest do dupy, jej trzymanie jest niewygodne, ale hej. Pasuje do mojej kieszeni. Czy twój N64? ”

: GmanModz

Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku tak małego urządzenia ręcznego bateria wystarcza na około półtorej godziny. Ale hej, jeśli polujesz na Super Mario 64 rekord prędkości, to może być wszystko, czego potrzebujesz.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook