GryNowości

Modernizacja interfejsu użytkownika systemu Windows 10 firmy Microsoft jest kontynuowana z nowymi ikonami systemowymi

Firma Microsoft zaczyna modernizować niektóre podstawowe części systemu Windows 10, ulepszając ikony systemowe dostępne w systemie operacyjnym. Nowa wersja demonstracyjna systemu Windows 10 zostanie udostępniona testerom w tym tygodniu i zawiera ikony systemowe, które teraz są zgodne ze stylem Fluent Design firmy Microsoft.

Nowe ikony mają bardziej zaokrąglony i uproszczony wygląd i są dostępne jako nowa czcionka – Segoe Fluent Icons. Firma Microsoft zaktualizowała również swój nowy widżet paska zadań o nowe ikony, zapewniając dobry pogląd na to, jak podstawowe zmiany ikon mogą zmodernizować nawet najmniejsze części systemu Windows.

Niektóre nowe ikony systemowe dla systemu Windows 10.
Obraz: Microsoft

To niewielka zmiana w systemie Windows 10, która dla większości pojawi się jeszcze w tym roku, ale jest to część szerszego nacisku firmy Microsoft na przegląd systemu Windows 10. Firma Microsoft zaktualizowała niektóre ze swoich ikon systemu Windows 10 w zeszłym roku, dodając kolorowe wersje, a nawet poprawiła menu Start aby było trochę bardziej usprawnione.

Microsoft planuje również „szeroko zakrojone wizualne odmłodzenie systemu Windows”, o kryptonimie Sun Valley. Mogłoby się wydawać, że Microsoft od lat obiecuje wizualne remonty systemu Windows 10, wprowadzając Fluent Design, ale jeszcze większe zmiany interfejsu użytkownika mają się pojawić jeszcze w tym roku.

Oczekuje się, że menu Start systemu Windows, Eksplorator plików i wbudowane aplikacje zostaną poddane przeglądowi w ramach tego odświeżania interfejsu użytkownika. Nawet podstawowe rzeczy, takie jak przyciski, kontrolki i suwaki w aplikacjach, powinny wzbudzić zainteresowanie w projektowaniu. Powinno to oznaczać, że system Windows będzie wyglądał o wiele bardziej spójnie i miejmy nadzieję, że wiele starożytnych ikon i podpowiedzi systemu Windows 95 zacznie znikać.

Nowe ikony systemowe w akcji.
Obraz: Microsoft

Firma Microsoft włożyła dużo pracy w poprawę spójności interfejsu użytkownika w systemie Windows 10X, nadchodzącej wersji systemu Windows, która zostanie zaprojektowana dla urządzeń podobnych do Chromebooków. Windows 10X zawiera nowe menu Start i wiele zmian w podstawowych elementach sterujących, takich jak Wi-Fi, centrum powiadomień i nie tylko. Wygląda jak okrojona, bardziej uproszczona wersja systemu Windows.

Sposób, w jaki Microsoft sprzedaje Windows 10X, może być wskazówką, dokąd zmierza Windows w przyszłości. Plotki sugerują firma przygotowuje się do używania „nowego systemu Windows” jako terminu marketingowego i spodziewamy się, że Microsoft wkrótce otrzyma znacznie więcej informacji o systemie Windows. Microsoft planuje wydarzenia w nadchodzących tygodniach, aby szczegółowo opisać swoje przyszłe plany dotyczące gier, systemu Windows i nie tylko.

Podczas gdy Microsoft zorganizował w tym tygodniu konferencję Ignite, firma miała bardzo niewiele do powiedzenia na temat systemu Windows. Szef działu Windows i urządzeń firmy Microsoft, Panos Panay, przyznał jednak, że nowości są w drodze. „Nie mówiłem o następnej generacji systemu Windows ani o tym, co będzie dalej” – powiedział Panay podczas sesji Ignite na początku tego tygodnia. „Jestem taki podekscytowany. Przyszłość systemu Windows jest niesamowita, ale jesteśmy tu dzisiaj, aby porozmawiać o systemie Windows 10. ”

To niezwykłe, że Microsoft mówi o swojej „następnej generacji systemu Windows”, zwłaszcza że firma trzyma się marki Windows 10 od czasu swojego debiutu prawie sześć lat temu. Nie sądzę, że oznacza to, że wkrótce zobaczymy system Windows 11, ale sposób, w jaki Microsoft oddziela Windows 10 i Windows 10X, będzie kluczem do uniknięcia nieporozumień (witaj, Windows RT). Jest to szczególnie ważne, jeśli system Windows 10X nie obsługuje starszych aplikacji komputerowych podczas uruchamiania, jak sugeruje nasze ostatnie spojrzenie na system operacyjny.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook