GryRTV

Modułowy komputer do gier Razer Tomahawk to wreszcie prawdziwy produkt

Razer od lat mówi o modułowych komputerach do gier z usprawnionymi wymiennymi częściami. Teraz, po różnych koncepcjach, ujawnionych przez CES i standardowych obudowach komputerów osobistych z powiązanym brandingiem, firma po raz pierwszy sprzedaje gotowy komputer stacjonarny.

Tomahawk to ostateczna wersja tego, co widzieliśmy na targach CES 2020 w styczniu. Jest to prosta konstrukcja obudowy z dwoma gniazdami PCIe: jednym dla pełnowymiarowego GPU i jednym dla płyty Intel NUC Element, która zawiera procesor, pamięć RAM, pamięć i w zasadzie wszystko inne, czego potrzebujesz do funkcjonalnego komputera.

Moduł NUC zawiera 45-watowy procesor Core i9-9980HK Coffee Lake, 16 GB pamięci RAM DDR4, 512 GB NVMe SSD i dysk twardy 2 TB. Pamięć i pamięć masową można aktualizować, ale procesor nie – chyba że Intel wypuści inną kompatybilną kartę NUC, którą można zamienić bezpośrednio na Tomahawk. Ten procesor Coffee Lake jest rodzajem części, którą można znaleźć w wysokiej klasy laptopie do gier, więc chociaż jest dziś szybki, może być czymś, co chciałbyś ulepszyć w dół.

Tomahawk ma miejsce na pełnowymiarowy procesor graficzny do 320 x 140 mm i istnieje możliwość zamówienia go z preinstalowaną wersją Nvidia GTX 3080 Founders Edition. Metalowa obudowa ma pojemność 10 litrów, jest wyposażona w zasilacz 750 W i wykorzystuje aktywne chłodzenie. Istnieją 4 porty USB-A 3.2 i 2 porty Thunderbolt 3, a także wbudowane Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.0 Razer twierdzi, że mały rozmiar jest przeznaczony do przenoszenia na turnieje i imprezy LAN lub po prostu zwalniania miejsca na biurku.

Będziesz musiał naprawdę docenić te atrybuty, aby Tomahawk był tego wart, ponieważ nie jest zaskakujące, że nie jest tani. Razer wycenił go na 2400 USD za model podstawowy bez oddzielnego GPU lub 3200 USD za GTX 3080; Zamówienia w przedsprzedaży otworzyły się w Stanach Zjednoczonych, ale obecnie produkt jest niedostępny.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook