GryRTV

Motorola’s Ready For przenosi pulpit w stylu DeX do Edge Plus

Motorola rozszerza swój flagowy telefon Edge Plus o nowy interfejs komputera stacjonarnego o nazwie Ready For. Podobnie jak Samsung DeX, Ready For umożliwia użytkownikom podłączenie smartfona do większego ekranu (za pomocą kabla USB-C do USB-C lub USB-C do HDMI), umożliwiając Edge Plus (i przypuszczalnie przyszłe telefony Motorola) być używany jako komputer, a nawet jako alternatywa dla dekodera.

Firma faktycznie przewiduje cztery różne przypadki użycia Ready For. Na najbardziej podstawowym poziomie użytkownicy mogą przekształcić Edge Plus w konfigurację mobilnego komputera stacjonarnego, wraz z myszą lub klawiaturą Bluetooth – podobnie jak w DeX.

Ale Motorola ma też ciekawsze pomysły, jak korzystać z Edge Plus. Jeszcze jeden przykład zamienia Edge Plus w stację do wideokonferencji, wykorzystując doskonałe kamery w smartfonie (albo 108-megapikselowy obiektyw główny lub 16-megapikselowy ultraszerokokątny obiektyw), aby zapewnić lepsze wrażenia z rozmów wideo.

Istnieją również opcje rozrywki. Gracze mogą sparować kontroler i używać Edge Plus jako prowizorycznej konsoli, zarówno do natywnych gier mobilnych, jak Fortnite lub z usługami strumieniowania gier, takimi jak xCloud. Użytkownicy mogą również podłączyć swój telefon jako łatwy do przenoszenia przystawkę STB – Motorola przewiduje, że można podłączyć Edge Plus do telewizora w pokoju hotelowym, na przykład, aby uzyskać dostęp do wszystkich już zalogowanych aplikacji do przesyłania strumieniowego podczas podróży bez konieczności posiadania martwić się konfiguracją Wi-Fi w Twoim pokoju.

Ready For (lub DeX) nie jest pierwszą próbą zamiany smartfona w komputer. Historia telefonów komórkowych jest zaśmiecona wcześniejszymi próbami, takimi jak przerwane Palm Foleo lub własne akcesorium LapDock Atrix 4G firmy Motorola. I chociaż przykłady użycia Motoroli tutaj są trochę ambitne (i być może trochę optymistyczne, jeśli chodzi o liczbę użytkowników, którzy rutynowo trzymają kable HDMI na USB-C), z pewnością istnieją bardziej kreatywne pomysły na konwersję telefonu na większy ekran poza na wpół upieczony komputer stacjonarny.

Technologia Ready For firmy Motorola zostanie udostępniona użytkownikom Edge Plus w Verizon od dziś.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook