Gry

Może nie sprzedawaj dzieł swojego przyjaciela jako NFT

Rozumiem – pomimo wszystkich ostrzeżeń dotyczących zmian klimatu, Ty lub ktoś, kogo znasz, ma duży Scrooge McDuck w ich oczach po zdaniu sobie sprawy, że szczypta blockchaina to wszystko, czego potrzebujesz, aby zamienić obraz JPG w zimną, twardą gotówkę, a teraz rzucasz się na coś – cokolwiek – aby zamienić się w NFT, podczas gdy początkowe złoto pośpiech trwa.

Następnie zauważasz to: coś, co nie należy do ciebie. Nie zamierzasz sprzedawać że, dobrze? A jednak to właśnie próbuje zrobić niezależny twórca gier Jason Rohrer, zgodnie z Kotaku: sprzedaj kopie NFT 155 cyfrowych obrazów, które pierwotnie zamówił do swojej gry Doktryna zamku jako pojedyncze dzieła sztuki online. Co … mam na myśli może ma legalne prawa, mimo że NFT wtedy nie istniały?

Z wyjątkiem tego, że Rohrer nawet nie próbuje udawać, że są jego – przypisuje każdemu artyście na swojej nowej stronie galerii kryptograficznej, nazywając ich „osobistymi przyjaciółmi” i mówi, że jest skłonny „podzielić się” z nimi, jeśli „przyniosą mnóstwo pieniądze z aukcji i opłaty licencyjne ”.

Według niego niektórzy z jego „przyjaciół” nie byli szczególnie zadowoleni z takiego poziomu hojności Kotakui powinieneś przeczytać w całości ich zjadliwe odpowiedzi. Oto jeden do rozpoczęcia:

Kiedy dotarło słowo aktorka głosowa i pisarka Ashly Burch, której praca jest częścią aukcji, nie słyszała jeszcze o NFT. Jednak po przeprowadzeniu pewnych badań nie była zadowolona, ​​gdy dowiedziała się, że jej sztuka jest sprzedawana w takiej formie.

„Zdecydowanie nie wyraziłam zgody, aby sprzedawał dzieła sztuki jako NFT” – powiedziała Kotaku w DM. To znaczy, był lat temu. I rozumiano, że będzie to dzieło sztuki w grze. To wszystko… Zdecydowanie nie przewidziałem takiego rozwoju sytuacji ”.

W czasie prasy nie jest jasne, czy Rohrer zdaje sobie sprawę z ironii ciągłego używania wyrażenia „CHROŃ TO, CO SIEBIE” w nagłówku swojej witryny. (Jednak na prośbę artysty usunął niektóre utwory ze strony).

Muszę przyznać, jestem ciekawy: czy kupiłbyś kiedyś NFT od kogoś, kto nie produkować sztukę? Ponieważ NFT jest faktycznie cyfrowym autografem, wolałbym mieć autograf oryginalnego artysty.

Być może dlatego nikt jeszcze nie kupił tego słynnego zdjęcia słynnego anonimowego posta 4Chan o tym, jak „dosłownie wszystko może być sztuką”. Z drugiej strony oprawiona kopia tego posta sprzedała się kiedyś za prawie 100 000 dolarów.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook