Różności i nowinki technologia

Możesz teraz ukryć polubienia na Instagramie i Facebooku

Możesz teraz ukryć polubienia na Instagramie i Facebooku. Po latach testów na obu platformach, Facebook i Instagram zdecydowały się na opcję opt-in do ukrywania liczby polubień, aby ludzie mogli wyłączyć wyświetlanie ich we wszystkich postach i opcję ukrywania swoich publicznych wyników przed innymi.

Instagram udostępnia tę funkcję po latach testów i presji ekspertów, aby wprowadzili zmiany na swojej platformie. Usługa została uznana za „najbardziej szkodliwą dla zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia młodych ludzi” w badaniu przeprowadzonym w 2017 r. Przez Królewskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego w Wielkiej Brytanii. Eksperci argumentują, że usunięcie przycisku „Lubię to” lub liczby polubień może pomóc w zmniejszeniu niepokoju i presji społecznej niektórych użytkowników Facebooka i Instagrama.

„Przetestowaliśmy ukrywanie się jak liczenie, aby sprawdzić, czy może to obniżyć ciśnienie dla ludzi na Instagramie” – mówi rzecznik Instagrama. „To, co usłyszeliśmy od ludzi i ekspertów, to to, że nie widzenie podobnych liczb było korzystne dla niektórych, a denerwujące dla innych, szczególnie dlatego, że ludzie używają podobnych liczb, aby zorientować się, co jest popularne lub popularne, więc dajemy Ci wybór”.

Jak ukryć Facebook jak się liczy.
: Facebook

Będziesz teraz mógł przełączyć opcję ukrywania wszystkich polubień we wszystkich postach w Twoim kanale zarówno na Instagramie, jak i na Facebooku już dziś. Oddzielna opcja pozwoli ci ukryć własne liczenie się dla innych. Możesz także ukryć liczbę polubień na podstawie postów na Instagramie, więc jest trochę więcej elastyczności, aby pozwolić ludziom skupić się na treści postów, a nie na tym, co się liczy. Facebook otrzyma te same opcje kontroli postów w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Facebook po raz pierwszy zaczął testować ukryte liczby we wrześniu 2019 roku w ramach eksperymentu, aby sprawdzić, czy zmiana poprawi wrażenia z korzystania z platformy. W ostatnich latach Instagram testował również różne sposoby ukrywania liczby, z testem tej samej opcjonalnej funkcji zaledwie w zeszłym miesiącu.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook