Różności i nowinki technologia

Możesz teraz uruchomić system Windows 10 na ARM na komputerach Apple M1 Mac

Parallels wydaje aktualizację oprogramowania maszyny wirtualnej na komputery stacjonarne, która umożliwia właścicielom M1 Mac zainstalowanie systemu Windows 10 na Arm. Parallels Desktop 16.5 zawiera teraz natywną obsługę niezbędną do uruchamiania wersji Arm systemu Windows na układach M1, po decyzji Apple o nieobsługiwaniu Boot Camp na M1 Mac.

Najnowsza wersja Parallels Desktop dla komputerów Mac umożliwia teraz właścicielom M1 Mac uruchamianie systemu Windows 10 w aplikacjach Arm lub tradycyjnych aplikacjach x86 obok aplikacji na komputery Mac lub iOS na Big Sur. Będą pewne ograniczenia aplikacji w systemie Windows 10 po stronie Arm, dzięki własnej emulacji aplikacji, ale system Windows 10 on Arm wkrótce będzie obsługiwał również emulację aplikacji x64.

Windows 10 działający na M1 MacBook Pro.
: Corel

Producent Parallels Desktop Corel twierdzi, że jego najnowsza aktualizacja skutkuje również imponującą wydajnością i ulepszeniami baterii w porównaniu z uruchamianiem oprogramowania na komputerach Mac z procesorami Intel. Według firmy Corel aktualizacja 16.5 zużywa do 250 procent mniej energii na M1 Mac w porównaniu do MacBooka Air z procesorem Intel. Istnieje również obietnica do 60 procent lepszej wydajności DirectX 11 i do 30 procent lepszej ogólnej wydajności maszyny wirtualnej z systemem Windows 10 w wersji Arm na komputerze Mac M1 zamiast maszyny wirtualnej z systemem Windows 10 na MacBooku Pro z procesorem Intel.

Główną wadą jest to, że aby to wszystko działało, musisz uruchomić wersję zapoznawczą systemu Windows. Microsoft obecnie licencjonuje tylko wersję Arm systemu Windows 10 dla producentów komputerów PC, więc nie ma jeszcze oficjalnego sposobu na zakup kopii. Producent oprogramowania zapewnia wersję zapoznawczą systemu Windows 10 on Arm, którą można pobrać ze strony Microsoft Windows Insider.

Oprócz obsługi systemu Windows 10 on Arm, Parallels Desktop 16.5 for Mac obsługuje również dystrybucje Linuksa, takie jak Ubuntu 20.04, Kali Linux 2021.1, Debian 10.7 i Fedora Workstation 33-1.2.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook