Różności i nowinki technologia

Możesz teraz używać Waze na ekranie głównym CarPlay zamiast przełączać się między aplikacjami podczas jazdy

Jeśli używasz Waze i kiedykolwiek musiałeś oderwać wzrok od drogi, aby sterować muzyką obok swoich map, zaczyna się pojawiać nowa aktualizacja, która powinna pozwolić Ci spędzać więcej czasu na prowadzeniu samochodu, a mniej na majstrowaniu przy tym ekranie dotykowym. MacRumors informuje, że Waze zaczęło wdrażać obsługę Apple CarPlay Dashboard, która pozwoli Ci zobaczyć wskazówki na ekranie głównym CarPlay, a także elementy sterujące multimediami, wydarzenia w kalendarzu i nie tylko. Kiedy o tym usłyszałem, pobiegłem do samochodu i oczywiście wskazówki Waze pojawiły się na ekranie głównym.

Zrzut ekranu Apple CarPlay ze wskazówkami Waze po lewej stronie i prawym górnym rogu ekranu oraz elementami sterującymi multimediami w lewym dolnym rogu

Twoje wskazówki i sterowanie muzyką Waze na jednym ekranie.

Firma rozpoczęła testy beta tej funkcji pod koniec zeszłego miesiąca, ale CarPlay Dashboard był dostępny dla użytkowników Map Apple od czasu premiery iOS 13 (chociaż był dostępny tylko dla programistów zewnętrznych od iOS 13.4). Integracja to wygrana pod względem bezpieczeństwa jazdy, ponieważ złota zasada interfejsu samochodowego to po prostu „patrz na ekran i dotykaj go tak mało, jak to tylko możliwe”.

Przed tą aktualizacją, jeśli chciałeś zmienić odtwarzany utwór, musiałeś przejść do aplikacji Muzyka, nacisnąć następny przycisk, a następnie wrócić do Waze. Może to być od 3 do 6 dotknięć ekranu, w zależności od tego, czy Waze był w menu uruchamiania aplikacji z boku. To dużo, zwłaszcza jeśli jedziesz 70 mil na godzinę. Teraz możesz mieć zarówno Waze, następną turę, którą musisz wykonać, jak i sterowanie muzyką na tym samym ekranie, a zmiana utworu zajmie tylko jedno dotknięcie.

Zgodnie z tematem bezpieczeństwa, aktualizacja zawiera również wskazówki dotyczące pasa ruchu, funkcję, która pozwala z wyprzedzeniem wiedzieć, na którym pasie należy się zająć, aby skręcić lub zjechać z autostrady. Powinno to pomóc zredukować te momenty „Muszę pokonać cztery pasy w ćwierć mili”, które czasami mnie potykają. Radosnej (i bezpiecznej) jazdy!

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook